Sobota, 20 lipca 2024 r.

Lekkoatletyka. Tytuły dla Liska i Dobka

Data publikacji: 26 czerwca 2021 r. 16:17
Ostatnia aktualizacja: 26 czerwca 2021 r. 16:17
16.08.2020 Osiedle Zawadzkiego-Klonowica stadion lekkoatletyczny im. Wiesława Maniaka ul. Litewska nr20 zawody lekkoatletyczne 3 Memoriał im. Wiesława Maniaka zawody. N/z; Lisek Piotr tyczka

Niezwykle udane były dla zachodniopomorskich lekkoatletów tegoroczne mistrzostwa Polski seniorów. W zawodach rozegranych w Poznaniu złote medale wywalczyli tyczkarz Piotr Lisek (OSOT Szczecin) i 800-metrowiec Patryk Dobek (MKL Szczecin). Kolejni zawodnicy z naszego regionu wywalczyli jeszcze srebrny i trzy brązowe medale oraz poprawiali rekordy życiowe.

Najlepszy wynik w sezonie (5.80) zapewnił Piotrowi Liskowi złoto w konkursie tyczkarzy. Na podium szczecinianin wyprzedził Roberta Soberę (AZS Wrocław)i Pawła Wojciechowskiego (Zawisza Bydgoszcz). Obaj uzyskali wynik 5.70. Bezkonkurencyjny w biegu na 800 m był Patryk Dobek, któremu pod nieobecność Adama Kszczota do złota wystarczył czas 1:48.52. To wynik o 5 sekund gorszy od rekordu życiowego Patryka Dobka.

W biegu na 1500 m swoja dominację w kraju potwierdził policzanin Marcin Lewandowski (AZS UMCS Lublin - 3:49.49),który na finiszu był szybszy od Michała Rozmysa (Barnim Goleniów) o 0,11 sekundy.

Trzy brązowe krążki wywalczyli w Poznaniu biegacze MKL Szczecin. W biegach na 5000 m na trzecich pozycjach finiszowali Monika Jackiewicz (16.06,50) i Artur Olejarz (14.16,50). Trzecią sprinterka na 200 m okazała się Wiktoria Grzyb (23,53). Dla Wiktorii Grzyb i Artura Olejarza  wynik uzyskane w Poznaniu są najlepszymi w karierze.

W skoku wzwyż piąte miejsce zajęła 14-letnia Maja Słodzińska z Kusego Szczecin, która wynikiem 1.76 ustanowiła rekord życiowy. Ze startu na 3000 m z przeszkodami wycofał się Krystian Zalewski z Barnima Goleniów.