Lekkoatletyka. Tłumnie w 4. Szczecińskim Biegu Nocnym

Data publikacji: 15 maja 2023 r. 21:55
Ostatnia aktualizacja: 15 maja 2023 r. 22:05
Nocą centrum Szczecina opanowali biegacze. Fot. Stanisław ZYBLEWSKI

Ponad tysiąc osób wystartowało w 4. Szczecińskim Biegu Nocnym. Jego trasa rozpoczynała się na Jasnych Błoniach im. Świętego Jana Pawła II, biegnąc do Kaskady przy pl. Żołnierza Polskiego i wracając inną drogą do mety znajdującej się w miejscu startu. Rywalizowano na dystansie 5 km i 10 km, a „długodystansowcy" dwukrotnie pokonywali pętlę.

Bieg na 10 km ukończyło 414 osób, a zwyciężył ksiądz Andrzej Partika (Hospicjum św. Jana w Szczecinie) przed Bartoszem Konarskim (Era Kawy) i Tomaszem Waszczukiem (Waszczuk Team), zaś wśród kobiet triumfowała Agata Kamińska (Kamiński Team) wyprzedzając Klaudię Czajczyńską (Pawko Runner Team) oraz Iwonę Drozdek (Charty).

Bieg na 5 km ukończyło 569 uczestników, a wygrał Kacper Chruściński (12. Brygada Zmechanizowana) przed Radosławem Helonem (MKL Szczecin) i Grzegorzem Braunem (Draczyński Running Team Nowa Sól/Gryfice) zaś wśród kobiet najszybciej pobiegła Małgorzata Krynicka Grzyb (niezrzeszona) wyprzedzając Małgorzatę Szabałowską (Szczecineccy biegacze) i Agatę Prokop (niezrzeszona). ©℗ (mij)