Lekkoatletyka. Szymański i Bysiak najszybsi

Data publikacji: 26 kwietnia 2021 r. 18:29
Ostatnia aktualizacja: 26 kwietnia 2021 r. 18:29
Uczestnicy czwartego biegu DLB. Fot. Małgorzata JANAWA

W niedzielne przedpołudnie odbył się czwarty bieg VII edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej, a zawodnicy rywalizowali na trasie Dziwnów- Dziwnówek-Dziwnów liczącej ok. 9,4 km. Frekwencja dopisała, więc start do biegów organizatorzy musieli podzielić, tak aby liczba biegnącej grupy nie przekraczała 25 osób.

Trasę pokonało 56 amatorów biegania i 11 specjalistów nordic walking. Zwycięzcą biegu został Łukasz Szymański (Pobierowo) przed Arkadiuszem Borysiukiem (KB Kamien Pom. Elite Nieruchomości) i Przemysławem Troszczyńskim (Bracia Troszczyńscy Łukęcin). Najszybszą kobieta została Weronika Bysiak (KB Kamień Pom.), na drugim miejscu finiszowała Dorota Kowalska (KB Kamień Pom.), a na trzecim Magdalena Juszczyk-Bukowiecka (Świnoujście). W konkurencji nordic walking zwyciężyła Martyna Dajlid (Kołczewo) przed Agnieszką Szydłowską (Pobierowo) i Arletą Bielaszewska (Pobierowo Biega). W klasyfikacji mężczyzn kolejność była następująca: Marek Dołęgowski (KB Maniak Wolin), Krystian Kubik (Rungryf Gryfice) i Janusz Cetera (Ekspedycja Nordic Team Szczecin).

Na kolejny, zaległy bieg, organizatorzy zapraszają 9 maja na trasę Dziwnów-Międzywodzie-Dziwnów. Zapisy od godz. 9.30, a start o godz. 10. ©℗