Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Lekkoatletyka. Średniodystansowcy poza finałem

Data publikacji: 23 sierpnia 2015 r. 16:10
Ostatnia aktualizacja: 12 grudnia 2015 r. 14:08

27 - letni Marcin Lewandowski, wychowanek Ósemki Police nie pobiegnie w finale biegu na 800 m. Nasz średniodystansowiec ostatecznie został sklasyfikowany na 10 miejscu.

Swój półfinałowy bieg rozegrał dobrze taktycznie. Szansę na dobrą lokatę miał do ostatniej prostej, ale nie miał już sił, by przyspieszyć. Rywale byli mocniejsi. Mistrz Europy z Barcelony z roku 2010 zajął w swoim biegu czwarte miejsce z czasem 1.45,34, a od finału dzieliło go sześć setnych sekundy.

Z trzech półfinałowych serii do finału kwalifikowali się zawodnicy z miejsc pierwszych i drugich oraz dwóch z najlepszymi czasami.

Do finału biegu na 1500 m. nie zdołały się zakwalifikować również panie. Renata Pliś z Maratonu Świnoujście uzyskała 16 czas półfinałów (4.15,10), a Sofia Ennaoui mieszkająca w Lipianach uplasowała się o jedną pozycję niżej (4.16,70). Do finału kwalifikowało się 12 najlepszych zawodniczek. (p)