czwartek, 21 listopada 2019.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Sportowy piknik na piątkę z plusem

Lekkoatletyka. Sportowy piknik na piątkę z plusem

Lekkoatletyka. Sportowy piknik na piątkę z plusem
Data publikacji: 2019-06-26 22:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-27 11:52
Wywietleń: 559 399226

Sporo bardzo dobrych wyników uzyskali lekkoatleci, biorący w środę udział w drugiej edycji lekkoatletycznego mityngu Bestseller Goleniów Athletics Park, na którym pojawiło się wiele uznanych nazwisk.

Impreza odbyła się na stadionie miejskim w Goleniowie przy ulicy Sportowej. Emocje zapowiadały się spore, bo na liście startowej pojawili się m.in. zawodnicy, których zazwyczaj ogląda się tylko w telewizji, a co najważniejsze - faworyci zazwyczaj nie zawodzili. Wygrywali m.in. Iga Baumgart-Witan w biegu na 400 metrów pań, rekordzista Polski w pchnięciu kulą Michał Haratyk, który w Goleniowie uzyskał wynik 21,47 m, czy Joanna Fiodorow, po której rzucie młot doleciał za 71. metr. Nie brakło też sportowców spoza granic Polski, na mityngu reprezentowane było bowiem łącznie 21 krajów. A co najważniejsze - dopisała publiczność, tworząc na kameralnym obiekcie atmosferę prawdziwego sportowego święta.

- Uwielbiam lekkoatletykę piknikową, ale nie jeśli chodzi o wyniki, bo te były fantastyczne, a piknikową dla widza, który niemal może dotknąć gwiazdy sportu ręką i obejrzeć zmagania z odległości kilku metrów - mówił nam po zawodach prowadzący je Sebastian Chmara, były mistrz siedmioboju, a obecnie komentator sportowych wydarzeń w TVP. - Były tu więc wielkie emocje i myślę, że to jest kierunek, w którym w ogóle królowa sportu pójść powinna. Goleniów ma już mityng z prawdziwego zdarzenia, za to, co mieliśmy okazję dzisiaj tutaj oglądać, należy się piątka z plusem. Trzeba więc zadbać o to, żeby ten piknik miał swoją kontynuację.

Kontynuacja z pewnością będzie. Kolejna odsłona Bestseller Goleniów Athletics Park już za rok!

Tekst i fot.:(lbp)

Na zdjęciu: Michał Haratyk

Komentarze

Marek
Proponuję zmienić nazwę miasta Goleniów na Goleniów City A rzekę Inę na Ina River. Jak szaleć to szaleć !
2019-06-27 11:18:17
bob
Określenie tej prowincjonalnej imprezy w języku angielskim jest zapewne dla jego autora niesłychanie eleganckie, nowoczesne i takie europejskie. A na poważnie: najlepiej poznać polskiego matoła po tym, że wychyla się z kiepską angielszczyzną wszędzie gdzie tylko ma okazję, często nawet w sytuacjach komicznych.
2019-06-27 10:28:41
Arkady
Czy znacie nazwisko autora nazwy tego mityngu. Toż to idiotyzm nazywać wszystko w języku angielskim. Polacy nie gęsi i swój język maja
2019-06-27 09:06:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie