Lekkoatletyka. Rekord Walsha, podium Liska [GALERIA]

Data publikacji: 06 września 2023 r. 23:14
Ostatnia aktualizacja: 07 września 2023 r. 10:45
Lekkoatletyka. Rekord Walsha, podium Liska
Kulomiot Tom Walsh. Fot. Ryszard Pakieser

Szósta edycja lekkoatletycznego memoriału Wiesława Maniaka w Szczecinie przyciągnęła na trybuny szczecińskiego stadionu lekkoatletycznego tłumy kibiców. Fani najgłośniej dopingowali Piotra Liska. Zawodnik OSOT Szczecin w konkursie tyczkarzy zdołał zaliczyć 5,70 i zajął drugie miejsce. Wygrał Emanuil Karalis. Grek trenujący w grupie z Liskiem pod okiem trenera Marcina Szczepańskiego uzyskał taki sam wynik, ale zrobił to w pierwszej próbie.

Bohaterem zawodów okazał się kulomiot Tom Walsh. Reprezentant Nowej Zelandii, medalista olimpijski, wynikiem 21,97 m ustanowił nowy rekord mityngu. Polak Michał Haratyk nie zbliżył się rezultatów Walsha. W najlepszej próbie uzyskał 20,77 m i zajął ostatecznie piąte miejsce.

W dwuboju sprinterskim udanie zaprezentowała się Krysta Cimanouska. Na 100 metrów była trzecia (11,50 s), na dwukrotnie dłuższym dystansie również dobiegła do mety na trzeciej pozycji  (23,41 s).