środa, 15 lipca 2020.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Rekord Lewandowskiego, życiówka Ennaoui

Lekkoatletyka. Rekord Lewandowskiego, życiówka Ennaoui

Lekkoatletyka. Rekord Lewandowskiego, życiówka Ennaoui
Data publikacji: 2019-02-06 21:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-07 08:43
Wywietleń: 1237 374757

Policzanin Marcin Lewandowski z wynikiem 3.36.50 zajął drugie miejsce w biegu na 1500 m w mitingu Copernicus Cup.

Wynik ten jest nowym halowym rekordem Polski. Na czwartym miejscu na tym samym dystansie uplasował się Michał Rozmys (Barnim Goleniów).

Marcin Lewandowski poprawił swój własny najlepszy rezultat w historii o blisko sekundę, zajmując drugie miejsce za Etiopczykiem Samuelem Teferą - 3.35,57.

Poprzedni rekord należał do Lewandowskiego od 2014 roku i wynosił 3.37,37. Był ustanowiony w Birmingham. Już we wtorek Lewandowski zapowiadał, że chce tego dokonać i jest przygotowany na taki rezultat.

- Nigdy nie rzucam słów na wiatr - powiedział po biegu 31-letni wychowanek Ósemki Police. - Głośno zapowiadałem, że celuję w ten rekord. Być może niepotrzebnie, bo wywoływałem sam na sobie dużą presję. Stary, a głupi. Powiedziałem jednak wczoraj tak dlatego, że czułem się dobrze, a nie, żeby dmuchać balonik oczekiwań. Zawsze robię spokojnie swoje. Chciałem zostawić serce na bieżni, żeby dać je komuś innemu. Wszystkie środki, które zarobiłem w Toruniu, po raz kolejny oddaję na cel charytatywny. Tutaj był taki ryk, że słyszałem kibiców od startu do mety. To co zrobili w końcówce - to poezja. Jestem za starym lisem, żeby teraz się podniecać. Cały czas robię swoje. Czuję się świetnie, ale co będzie za trzy tygodnie - tego nikt nie wie. Nie myślę jeszcze o Glasgow. Skupiam się na kolejnych mityngach, bo trochę ich będzie. Planuję atak na rekord Polski na milę. Potem będą jeszcze dwa mocne biegi na 800 m.

W konkursie skoku o tyczce triumfował Sam Kendricks wynikiem 5.78. Drugi był Piotr Lisek (OSOT Szczecin), który pokonał poprzeczkę zawieszoną 10 cm niżej. 

Świetnie wypadła Sofia Ennaoui (MKL Szczecin), która w biegu na 800 m poprawiła rekord życiowy i pobiegła w czasie 2.00,40 zajmując trzecie miejsce. Szczecinianka jednocześnie uzyskała minimum na halowe mistrzostwa Europy w szkockim Glasgow. Jej wynik, to obecnie trzeci rezultat na świecie. 

Ennaoui pokonała między innymi dwukrotną mistrzynię Europy, a na mecie stwierdziła, że posiada jeszcze spore rezerwy i tak naprawdę jej bieg na 800 m był formą przygotowań do startów na dystansie 1500 m.

- To dla mnie świetne otwarcie sezonu - powiedziała po biegu szczecinianka. - Poprawiłam życiówkę o trzy sekundy w hali. To jeden z najlepszych wyników w historii polskiej lekkiej atletyki. Dwa dni temu przyleciałam dopiero z RPA. Trochę byłam niepewna tego, co będzie i jak to będzie. Nadal skupiam się na dystansie 1500 m, ale bieganie na 800 na poziomie dwóch minut to świetna baza. (woj)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie