Czwartek, 18 lipca 2024 r.

Lekkoatletyka. Ponad tysiąc zawodników na mecie w 43. PKO Półmaratonie Szczecin [GALERIA]

Data publikacji: 28 sierpnia 2022 r. 15:16
Ostatnia aktualizacja: 28 sierpnia 2022 r. 15:23
Lekkoatletyka. Ponad tysiąc zawodników na mecie w 43. PKO Półmaratonie Szczecin

W 43. PKO Półmaratonie Szczecin, który rozegrano na kąpielisku Arkonka i w jego okolicach, mimo deszczu w biegu głównym, zawody ukończyło 1063 zawodników, a ponadto toczyła się jeszcze rywalizacja wirtualna.

Na dystansie półmaratonu triumfował Tomasz Kozłowski (Oborygeni) przed Filipem Jańczakiem (niezrzeszony) i Damianem Andruszkiewiczem (KB Pionier Szczecin), a wśród kobiet wygrała Paulina Wasielewska (UKL Ósemka Police) wyprzedzając Maję Dudzińską (Dobra) i Marię Taczek (AZS Szczecin), zaś w rywalizacji na wózkach najlepsza była Joanna Oleksiuk (Start Szczecin). W biegu 10-kilometrowym zwyciężył Paweł Murawski (12. Brygada Zmechanizowana) przed Moniką Andrzejczak (RAZ Szczecin), Andrzejem Kuśmidrem (12. Brygada Zmechanizowana/WMLKS Pomorze Stargard) i Danielem Mikielskim (Olsztynek). W rywalizacji kobiet za M. Andrzejczak uplasowały się Sandra Więckowska (Poznań) i Edyta Dydek (14Zbot), a najszybciej na wózkach pojechał Artur Kieliszek (Szczecin).

W ramach 10-kilometrowej rywalizacji odbył się równocześnie IX. Bieg Ku Pamięci Poległych Żołnierzy 12. Brygady Zmechanizowanej, w którym w specjalnych koszulkach upamiętniających poległych żołnierzy pobiegło ponad stu wojskowych na czele z dowódcą szczecińskiej brygady generałem Romanem Łytkowskim, który zajął 180. miejsce. ©℗