Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Lekkoatletyka. Ponad 700 zawodników w 3. Szczecińskim Biegu Nocnym

Data publikacji: 14 maja 2022 r. 19:51
Ostatnia aktualizacja: 14 maja 2022 r. 19:51
Widzieliśmy ponad 700 amatorów nocnego biegania szczecińskimi ulicami. Fot. Stanisław ZYBLEWSKI

W 3. Szczecińskim Biegu Nocnym, który rozpoczął się w piątek przed północą na placu Armii Krajowej przy Urzędzie Miasta, a zakończył w tym samym miejscu już w sobotę, rywalizowało ponad 700 zawodników i zawodniczek, którzy przemierzali ulice w centrum grodu Gryfa.

Na dystansie 10 km bieg ukończyło 272 uczestników, a zwyciężył Paweł Murawski (12 Brygada Zmechanizowana), który pokonał dystans w czasie 33 minut i 7 sekund, przed Pawłem Szymańskim (Fizjobiegacze Szczecin) i Dawidem Nowaczykiem (niezrzeszony). Wśród kobiet z czasem 38 minut i 13 sekund triumfowała Natalija Semenowicz (niezrzeszona) wyprzedzając Paulinę Wasielewską (UKS Ósemka Police) i Jagodę Petrynę (NOA).

W biegu 5-kilometrowym do mety dobiegło 446 zawodników, a z czasem 16 minut i 13 sekund wygrał Konrad Majdziński (WMLKS Pomorze Stargard/12 Brygada Zmechanizowana) przed Kacprem Chruścińskim (12 Brygada Zmechanizowana) i Dariuszem Filipowskim (niezrzeszony). Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Szabałowska (MKL Szczecin), która na pokonanie trasy potrzebowała 19 minut i 32 sekundy, a na mecie wyprzedziła Agatę Prokop (niezrzeszona) i rywalkę, która... pragnęła zostać anonimową. ©℗