Czwartek, 18 lipca 2024 r.

Lekkoatletyka. Piotr Lisek mistrzem Polski

Data publikacji: 19 lutego 2023 r. 20:57
Ostatnia aktualizacja: 20 lutego 2023 r. 10:47

W sobotę i niedzielę w Toruniu odbywały się 67. PZLA halowe mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, podczas których reprezentanci województwa zachodniopomorskiego zdobyli 4 medale, a Piotr Lisek (OSoT Szczecin) wywalczył złoty medal w skoku o tyczce.

Mistrz Polski w skoku o tyczce, czyli Piotr Lisek po zaliczeniu w pierwszych skokach 5.42 oraz 5.62, później trzykrotnie bez powodzenia atakował wynoszące 5.82 minimum na halowe mistrzostwa Europy w Stambule. Nie wyklucza jednak startu w Turcji, a mogą go do tego upoważnić ubiegłoroczne wyniki...

W biegu na 800 metrów wśród panów srebrny medal wywalczył Patryk Dobek (MKL Szczecin) uzyskując czas 1:49.70. Natomiast w finale biegu sprinterskiego na 60 metrów trzeci był jego kolega klubowy Przemysław Słowikowski z czasem 6.68.

W biegu na 3000 metrów brązowy medal zdobył Michał Groberski (UKS Barnim Goleniów) uzyskując rezultat 8:02.13, a na 1500 metrów goleniowianin uplasował się tuż za podium na 4. miejscu z czasem 3:49.64. Na obu tych dystansach złote medale wywalczył jego do niedawna kolega klubowy Michał Rozmys, obecnie reprezentujący  barwy AZS-u UMCS Lublin. Reprezentantka tego akademickiego klubu z Lublina Sofia Ennaoui, która wcześniej była zawodniczką szczecińskiego MKL-u, zajęła II miejsce w biegu na 1500 metrów.©℗ (mij)