Sobota, 20 lipca 2024 r.

Lekkoatletyka. Pierwszy bieg DLB

Data publikacji: 18 marca 2021 r. 07:46
Ostatnia aktualizacja: 18 marca 2021 r. 07:46

Zainaugurowano VII edycję Dziwnowskiej Ligi Biegowej, a pierwszy bieg, w którym startowało 53 amatorów zdrowego trybu życia, odbył się na dystansie 5000 m, zaś nowością był udział zawodników uprawiających nordic walking.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Weronika Bysiak (BK Kamień Pom.) przed Emilią Wolińską (Wolin) i Dorotą Kowalską (KB Kamień Pom.). Wśród mężczyzn zdecydowanie wygrał Arkadiusz Borysiuk (KB Kamień Pom./ Elite Nieruchomości) wyprzedzając Piotra Stępnia (LUKS Bałtyk Dziwnów) i Damiana Caruka (Kamień Pom.). W rywalizacji nordic walking wygrała Martyna Dajlid (Kołczewo) przed Agnieszką Szydłowską (Pobierowo) i Ireną Wolf (Kamień Pom.), a najszybsi mężczyźni to: Robert Ledzion (Szczecin) i Marek Dołęgowski (KB Maniak Wolin).

Na kolejny bieg organizatorzy zapraszają w niedzielę 28 marca, na trasie: Dziwnów – Międzywodzie – Dziwnów (ok. 6370 m). Start o o godz. 10, zapisy od godz. 9.15. Zbiórka przy ul. Spadochroniarzy Polskich (droga nad Jeziorko). ©℗ (mij)