czwartek, 20 lutego 2020.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Pańko triumfatorem jubileuszowego PKO Półmaratonu

Lekkoatletyka. Pańko triumfatorem jubileuszowego PKO Półmaratonu [GALERIA]

Lekkoatletyka. Pańko triumfatorem jubileuszowego PKO Półmaratonu
Data publikacji: 2019-08-25 14:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-26 21:12
Wywietleń: 1044 410372

Andrzej Pańko z Hermesa Gryfino okazał się najszybszy na trasie PKO Półmaratonu Szczecin. Na pokonanie ponad 21 km trasy potrzebował 77 minut (1:17.17). Na trasie biegu uczestników półmaratonu wspierały rodziny, znajomi i mieszkańcy Szczecina.

Triumfator od początku narzucił ostre tempo, ale rywale już na półmetku dołączyli do gryfinianina. Pańko nie dał sobie odebrać zwycięstwa,ale na mecie miał zaledwie 10 sekund przewagi na swoim klubowym kolegą z Hermesa Markiem Urbańskim i 23 sekundy nad Sylwestrem Szymańskim (UKS Barwice). Jako pierwsza z kobiet na metę PKO Półmaratonu Szczecin wbiegła Ewelina Kowalik (Fizjobiegacze Szczecin) z czasem 1:29.20.

Trasa tegorocznego półmaratonu przebiegała przez ulice centrum miasta i Pogodna. Na starcie jubileuszowej 40 edycji biegu stanęło blisko 4 tysiące uczestników. Każdy w połowie biegu mógł zdecydować, czy kończy rywalizację na 10 km, czy biegnie dalej.

Wśród biegaczy, którzy zakończyli rywalizacje na 10 km najszybszy okazał się Andrzej Kuśmider z Pomorza Stargard (33.34) przed Pawłem Maćkowiakiem (34.40) i Arkadiuszem Minko (35.04). Wśród pań 10 kilometrów najszybciej pokonała Monika Poncyliusz (42.25).

40. PKO Półmaratonowi Szczecin towarzyszyła charytatywna akcja „Biegnę dla Rubika". Każdy biegacz, który przypiął do koszulki kartkę z napisem „Biegnę dla Rubika” i ukończył rywalizację, zapewnił rodzicom 12-latka środki na leczenie, które przekaże Fundacja PKO Banku.

W przededniu PKO Półmaratonu Szczecin na Jasnych Błoniach przeprowadzono dziecięcy Bieg Pirata, w którym udział wzięło ponad tysiąc dziewczynek i chłopców. W niedzielę natomiast po zakończeniu biegu głównego na Jasnych Błoniach odbył się piknik z wieloma atrakcjami.

(woj)

Fot. R. Pakieser

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

Lekkoatletyka. Pańko triumfatorem jubileuszowego PKO Półmaratonu Lekkoatletyka. Pańko triumfatorem jubileuszowego PKO Półmaratonu Lekkoatletyka. Pańko triumfatorem jubileuszowego PKO Półmaratonu Lekkoatletyka. Pańko triumfatorem jubileuszowego PKO Półmaratonu Lekkoatletyka. Pańko triumfatorem jubileuszowego PKO Półmaratonu Lekkoatletyka. Pańko triumfatorem jubileuszowego PKO Półmaratonu Lekkoatletyka. Pańko triumfatorem jubileuszowego PKO Półmaratonu

Komentarze

Antoni
Ekoterror -> Przysłowiowy Janusz.
2019-08-26 21:10:59
polaczek
Plastik z biegu zostal zebrany i zostanie przetworzony tak poinformowali organizatorzy. Jak zawsze znajda sie polaczki ktore narzekaja taka jest polska mentalnosc
2019-08-26 14:33:17
Szyder
Ekoterror, wsiadaj za kierownice i wąchaj spaliny. Chcą to biegają. Lepiej żeby nic sie w mieście się nie działo żebyś mógł z patolą denaturat pod żabką spijać i zaczepiać rodziny z dziećmi
2019-08-26 09:29:57
Ekoterror
Wszędzie plastik, banda oszołomów biegaczy. Syf, tylko plastik produkują, kubki, butelki taki maraton powinni nazwać "zniszczmy naszą planetę biegnąc, będzie trochę zdrowiej" albo "więcej plastiku dla każdego". Jeszcze brakowało tych wyzwolonych w dredach z bębenkami co by hałas robili na każdym rogu. Bo w niedzielę lepiej słuchać walenia w bębenki niż odpoczywać w ciszy.
2019-08-25 20:41:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie