Lekkoatletyka. Muszla dla srebrnej żeglarki w „Czterech milach Jarka”

Data publikacji: 14 sierpnia 2021 r. 23:01
Ostatnia aktualizacja: 14 sierpnia 2021 r. 23:17
W Dziwnowie biegano nie tylko po mieście, ale i plażą. Fot. Jerzy JANAWA

W sobotę w Dziwnowie odbył się XXIII międzynarodowy bieg „Cztery mile Jarka”, poświęcony pamięci tragicznie zmarłego biegacza ŚP Jarosława Marca, a zawody poprzedziła poranna Msza Święta. Bieg memoriałowy ukończyło 179 zawodników, a zwyciężył Adam Marysiak z czasem 33,29, wyprzedzając o 16 sekund Jakub Wawrzykowski (obaj MKST Astra Nowa Sól) i o 19 sekund Zbigniewa Kalinowskiego (JKLA Jawor Jaworzno).

Wśród kobiet zwyciężyła Sandra Nowak (MKST Astra Nowa Sól) uzyskując czas 37,01 i wyprzedzając koleżankę klubową Lilianę Młynarczyk (39,20, a trzecia była Paulina Wasilewska z Polic (39,42).

Miłą niespodziankę sprawił złoty medalista halowych mistrzostw świata i Europy w siedmioboju Sebastian Chmara, który w tym roku odsłaniał replikę swojego medalu, a bieg memoriałowy „Cztery mile Jarka” ukończył w czołowej grupie. Najstarszym uczestnikiem biegu był 83-letni Józef Wrona z Wielenia, a najmłodszym - 5-letni Igor Dąbkowski z klubu organizującego memoriał LUKS Bałtyk Dziwnów. Klasyfikację rodzinną wygrali Sandra Nowak i Adam Marysiak z Nowej Soli przed Cyprianem i Krzysztofem Taterewiczami ze Słońska oraz Bogusławem i Przemysławem Barańskimi z Trzebiatowa. Bieg VIP-ów o Wielką Muszlę Burmistrza Dziwnowa wygrała srebrna medalistka olimpijska z Tokio 2020 w żeglarstwie Agnieszka Skrzypulec przed wielokrotnym mistrzem świata na żużlu Patrykiem Dudkiem i zawodowym wicemistrzem świata w kolarstwie szosowym Zbigniewem Spruchem.

Przed biegiem memoriałowym rywalizowało 134 dzieci na trasach od 100 do 800 metrów, a starterem był dwukrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich w wioślarstwie Tomasz Kucharski. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Ines Lewandowska (AKLS AJP Gorzów), Michał Rumiński (Warszawa), Zuzanna Fabisiak (Śrem), Mateusz Gurgak (Olszany), Zuzanna Lubik (Sieraków), Karol Mazurek (Bobowicko), Martyna Dżugaj (Twardogóra), Dariusz Bojzan (LUKS Bałtyk Dziwnów)
(Jagoda Wawrzykowska (Nowa Sól) i Grzegorz Bandura.