sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Monika Pyrek zachęca

Lekkoatletyka. Monika Pyrek zachęca

Lekkoatletyka. Monika Pyrek zachęca
Data publikacji: 2015-09-02 12:54
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 766 16807

Piotr Lisek, Krystian Zalewski, Renata Pliś i Marcin Lewandowski wystąpią w przedostatnim mityngu Diamentowej Ligi w Zurychu.

Jako pierwsi, w środę wieczorem zaprezentują się tyczkarze, a wśród nich brązowy medalista zakończonych w niedzielę mistrzostw świata Piotr Lisek z OSOT Szczecin.

Konkurs odbędzie się w nietypowym miejscu - na dworcu kolejowym. Na plakatach promujących w Zurychu imprezę jest... Monika Pyrek. Nietypowa sceneria ma zachęcić kibiców do przyjścia. Tyczkarze lubią rywalizować w takiej atmosferze, gdzie kontakt z kibicami jest bliższy.

W konkursie zabraknie rekordzisty globu Francuza Renauda Lavillenie, który dochodzi do siebie po nieoczekiwanej porażce w mistrzostwach świata. Na liście startowej znajdują się za to mistrz świata Kanadyjczyk Shawn Barber i srebrny medalista Niemiec Raphael Holzdeppe.

Pozostali sportowcy, w tym Pliś, Zalewski i Lewandowski będą rywalizować na stadionie Letzigrund w czwartek. Rozstrzygnięcia zapadną w 16 konkurencjach, a wszystkie punkty w Zurychu liczone są podwójnie.

Wychowanek Ósemki Police, Marcin Lewandowski będzie miał okazję do rewanżu za nieudane dla niego mistrzostwa świata. Były mistrz Europy z roku 2010 z Barcelony, w Pekinie nie zdołał zakwalifikować się do finału. Ostatecznie sklasyfikowany został na 10 miejscu. Faworytami biegu na pewno będą: David Rudisha i Adam Kszczot, czyli mistrz i wicemistrz świata w tej konkurencji.

Na 3000 m z przeszkodami wystąpi ubiegłoroczny wicemistrz Europy Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów), natomiast w biegu na 3000 m Renata Pliś (Maraton Świnoujście).

Początek mityngu w czwartek o godz. 17.55. (p)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy