Lekkoatletyka. Monika Jackiewicz mistrzynią Polski w maratonie

Data publikacji: 11 kwietnia 2022 r. 13:22
Ostatnia aktualizacja: 12 kwietnia 2022 r. 11:12
Monika Jackiewicz na mecie maratonu Dębno. Fot. Patryk DULNY

Monika Jackiewicz z MKL Szczecin została mistrzynią Polski w biegu maratońskim. Podczas niedzielnego maratonu Dębno dystans 42 kilometry i 195 metrów zawodniczka uzyskała czas 2:29:51. W swoim maratońskim debiucie Monika Jackiewicz nie tylko wpisała się na listę 18 najlepszych wyników historii polskiej lekkoatletyki, ale też wypełniła minimum PZLA na sierpniowe Mistrzostwa Europy w Monachium.

W kategorii kobiet od początku o złoto walczyły dnie szczecinianki. Monika Jackiewicz walczyła z Moniką Andrzejczak z RAZ Szczecin, która ma już w dorobku wicemistrzostwo Polski w maratonie. Tym razem debiutantka okazała się lepsza od byłej medalistki MP i triumfatorki ubiegłorocznego prestiżowego maratonu w Warszawie. Monika Andrzejczak (2:33:05) przybiegła na metę ponad trzy minuty za triumfatorką. Brązowa medalistka Wioletta Paduszyńska (Team Baryła Gorzów) zameldowała się na mecie z czasem 2:59:16

- Biegło mi się fajnie, mimo niesprzyjającej pogody. Przeszkadzał wiatr i grad, ale wcześniej słyszałam opinie, że trasa tutaj jest wymagająca i niesprzyjająca dobrym wynikom. Okazało się to nieprawdą, nabiegałam minimum na mistrzostwa Europy, więc zabieram ze sobą bardzo pozytywne wspomnienia. Na pewno tutaj wrócę - podsumowała na mecie Monika Jackiewicz.

Dla Moniki Jackiewicz to kolejny medal na zawodach rangi mistrzowskiej. W listopadzie została wicemistrzynią Polski w biegu na 10 km, a potem wywalczyła brązowym medal przełajowych mistrzostw Polski.

Wśród mężczyzn tytuł mistrza Polski przypadła Błażejowi Brzezińskiemu z Zawiszy Bydgoszcz, który podczas maratonu Dębno finiszował z czasem 2:18:11.