Lekkoatletyka. Mistrz Europy wystąpi w Szczecinie

Data publikacji: 08 sierpnia 2018 r. 11:23
Ostatnia aktualizacja: 08 sierpnia 2018 r. 11:23

Mistrz Europy w pchnięciu kulą Michał Haratyk wystąpi w memoriale im. Wiesława Maniaka, który odbędzie się w przyszłą środę w Szczecinie. Będzie jedną z gwiazd zawodów, zwyciężył w konkursie stojącym na najwyższym poziomie w historii mistrzostw Europy. Aż sześciu zawodników pokonało granicę 21 metrów.

26-latek będzie miał okazję potwierdzić w Szczecinie swoją supremację na tle innych zawodników startujących w Berlinie, finalistów konkursu: Aleksandra Lesnoja (Rosja) – 5 miejsce (21.04 m), Boba Bertemensa (Luksemburg) – 6 miejsce (21.00 rekord kraju) oraz Maksima Afonina (Rosja), który zajął 8 miejsce w finale z wynikiem 20.68.

Stawka europejska uzupełniona będzie, m.in. o kolejnego Polaka, Jakuba Szyszkowskiego, który eliminacje zakończył wynikiem 19.67. Do awansu do finału zabrakło mu zaledwie 3 cm, jednak jego rekord życiowy (20.92) pozwala oczekiwać w jego przypadku dalekich pchnięć.

Odpór Europejczykom będą starali się dać zawodnicy spoza naszego kontynentu, m.in. Jamajczyk Richards O’Dayne, który legitymuje się rekordem życiowym 21.96.

Memoriał Maniaka odbędzie się 15 sierpnia, na stadionie lekkoatletycznym imienia samego Maniaka (ul. Litewska 20). Sportowe zmagania rozpoczną się o godz. 18. Wystąpią też inni znakomici polscy lekkoatleci związnia ze Szczecinem: Piotr Lisek w skoku o tyczce i Marcin Lewandowski w biegu na 1500 m. (par)