Lekkoatletyka. Minimimum Dobka, życiówka Rozmysa

Data publikacji: 02 czerwca 2021 r. 13:07
Ostatnia aktualizacja: 02 czerwca 2021 r. 13:07
Patryk Dobek ma już dwa minima olimpijskie

Trwa wspaniała passa Patryka Dobka (MKL Szczecin). Tegoroczny halowy mistrz Europy na mitingu we francuskim Montreuil wygrał rywalizację biegaczy na dystansie 800 m, a uzyskując na mecie czas 1:44.76 wypełnił minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio. Jego wynik jest też piątym rezultatem w historii tej konkurencji w Polsce. Dobek na mecie wyprzedził dwóch Kenijczyków i grupę Francuzów. Jedenaste miejsce w tym biegu zajął Adam Kszczot (1:48.23).

Dla Patryka Dobka minimum wywalczone we wtorek na 800 m jest już drugą przepustką na igrzyska. Wcześniej, już w 2020 roku, pobiegł poniżej wymaganego limitu na 400 m przez płotki.

W Montreuil udanie zaprezentował się także inny zachodniopomorski lekkoatleta. Michał Rozmys w biegu na 1500 m poprawił swój rekord życiowy sprzed czterech lat. Podopieczny Jacka Kostrzeby zajął piątą pozycję z czasem 3:35.91. Wygrał Abel Kipsang – 3:33.99.