środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Memoriał przenosi się do Chorzowa

Lekkoatletyka. Memoriał przenosi się do Chorzowa

Lekkoatletyka. Memoriał przenosi się do Chorzowa
Data publikacji: 2018-05-15 12:22
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-15 14:46
Wywietleń: 1444 327638

Memoriał Janusza Kusocińskiego był przez siedem sezonów jednym z najważniejszych sportowych wydarzeń w Szczecinie. Władze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki już przed kilkoma miesiącami zadecydowały o przenosinach imprezy na zmodernizowany Stadion Śląski, a w poniedziałek podpisano porozumienie o współpracy między PZLA i samorządem woj. śląskiego, do którego należy obiekt.

W tegorocznym memoriale udział wezmą m.in.etiopska biegaczka Genzebe Dibaba (1500 m), Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek (rzut młotem), dyskobole Piotr Małachowski i Litwin Adrius Gudżius, kulomioci Tom Walsh z Nowej Zelandii, Niemiec David Storl, Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk, na 800 m Adam Kszczot oraz tyczkarze Piotr Lisek i Francuz Renaud Lavillenie

Stadion Śląski po modernizacji został otwarty 1 października 2017 roku. 27 marca w towarzyskim meczu piłkarskim Polska pokonała Koreę Południową 3:2 w obecności ponad 53 tys. widzów. Teraz ma być jednak nie areną spotkań piłkarskich, ale lekkoatletycznym „stadionem narodowym"

- Na takim stadionie przyjemnie się pracuje, bo on gwarantuje wszystko. Możemy sobie pozwolić na każdą fanaberię. Cele są wielkie, ale trzeba zacząć od takiej imprezy jak memoriał. Dzięki naszym partnerom udało się zebrać budżet, który gwarantuje możliwość zaproszenia największych gwiazd. Parę nazwisk już ogłosiliśmy, ale jesteśmy w stanie jeszcze zaskoczyć - mówi Sebastian Chmara, dyrektor 64. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego, który odbędzie się 8 czerwca.

Zdaniem prezesa PZLA Henryka Olszewskiego na Stadionie Śląskim już dziś można by organizować mistrzostwa świata, ale na razie w tegorocznym kalendarzu są dwie mniejsze imprezy - 8 czerwca Memoriał Janusza Kusocińskiego, a 22 sierpnia Memoriał Kamili Skolimowskiej.

Po przenosinach memoriału Kusocińskiego do Chorzowa kibicom lekkiej atletyki w naszym mieście pozostał niemal wyłącznie Szczeciński Miting Skoku o Tyczce, który w tym roku w lutym po raz pierwszym odbył się w Netto Arenie. Stadion przy ul. Litewskiej będzie w tym roku gospodarzem imprez niższej rangi, z najważniejszym I Memoriałem Wiesława Maniak zaplanowanym 15 sierpnia.  (woj)

Komentarze

Paweł
Co nam z Memoriałów, Pedros Cup-ów, Międzynarodowych Dni Morza (które jak tak dalej pójdzie też przeniosą się do np. Radomia) czy takich tam. Ważne, że już niedługo do naszego miasta zjadą gwiazdy światowego formatu: Sławomir i Zenek Martyniuk.
2018-05-15 14:42:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”