poniedziałek, 19 listopada 2018.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Memoriał przenosi się do Chorzowa

Lekkoatletyka. Memoriał przenosi się do Chorzowa

Lekkoatletyka. Memoriał przenosi się do Chorzowa
Data publikacji: 2018-05-15 12:22
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-15 14:46
Wywietleń: 2716 327638

Memoriał Janusza Kusocińskiego był przez siedem sezonów jednym z najważniejszych sportowych wydarzeń w Szczecinie. Władze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki już przed kilkoma miesiącami zadecydowały o przenosinach imprezy na zmodernizowany Stadion Śląski, a w poniedziałek podpisano porozumienie o współpracy między PZLA i samorządem woj. śląskiego, do którego należy obiekt.

W tegorocznym memoriale udział wezmą m.in.etiopska biegaczka Genzebe Dibaba (1500 m), Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek (rzut młotem), dyskobole Piotr Małachowski i Litwin Adrius Gudżius, kulomioci Tom Walsh z Nowej Zelandii, Niemiec David Storl, Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk, na 800 m Adam Kszczot oraz tyczkarze Piotr Lisek i Francuz Renaud Lavillenie

Stadion Śląski po modernizacji został otwarty 1 października 2017 roku. 27 marca w towarzyskim meczu piłkarskim Polska pokonała Koreę Południową 3:2 w obecności ponad 53 tys. widzów. Teraz ma być jednak nie areną spotkań piłkarskich, ale lekkoatletycznym „stadionem narodowym"

- Na takim stadionie przyjemnie się pracuje, bo on gwarantuje wszystko. Możemy sobie pozwolić na każdą fanaberię. Cele są wielkie, ale trzeba zacząć od takiej imprezy jak memoriał. Dzięki naszym partnerom udało się zebrać budżet, który gwarantuje możliwość zaproszenia największych gwiazd. Parę nazwisk już ogłosiliśmy, ale jesteśmy w stanie jeszcze zaskoczyć - mówi Sebastian Chmara, dyrektor 64. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego, który odbędzie się 8 czerwca.

Zdaniem prezesa PZLA Henryka Olszewskiego na Stadionie Śląskim już dziś można by organizować mistrzostwa świata, ale na razie w tegorocznym kalendarzu są dwie mniejsze imprezy - 8 czerwca Memoriał Janusza Kusocińskiego, a 22 sierpnia Memoriał Kamili Skolimowskiej.

Po przenosinach memoriału Kusocińskiego do Chorzowa kibicom lekkiej atletyki w naszym mieście pozostał niemal wyłącznie Szczeciński Miting Skoku o Tyczce, który w tym roku w lutym po raz pierwszym odbył się w Netto Arenie. Stadion przy ul. Litewskiej będzie w tym roku gospodarzem imprez niższej rangi, z najważniejszym I Memoriałem Wiesława Maniak zaplanowanym 15 sierpnia.  (woj)

Komentarze

Paweł
Co nam z Memoriałów, Pedros Cup-ów, Międzynarodowych Dni Morza (które jak tak dalej pójdzie też przeniosą się do np. Radomia) czy takich tam. Ważne, że już niedługo do naszego miasta zjadą gwiazdy światowego formatu: Sławomir i Zenek Martyniuk.
2018-05-15 14:42:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jesień w Szczecinie
Marsz Niepodległości 2018
Rocznica niepodległości oficjalnie
Poprzedni Następny

kondolencje

Sonda

Czy samorządy powinny brać pod uwagę szczepienie dziecka przy przyjmowaniu go do żłobka lub przedszkola?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy