środa, 30 września 2020.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Memoriał coraz bliżej

Lekkoatletyka. Memoriał coraz bliżej

Lekkoatletyka. Memoriał coraz bliżej
Data publikacji: 2020-08-09 08:16
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-09 09:19
Wywietleń: 433 468813

Zaplanowany na przyszłą niedzielę (16 sierpnia) memoriał Wiesława Maniaka w Szczecinie będzie miał bardzo dobrą obsadę. Zaprezentują się w nim m.in. czołowi zachodniopomorscy lekkoatleci: Piotr Lisek, Michał Rozmys i Małgorzata Hołub-Kowalik.

Zawody upamiętniające wybitnego szczecińskiego sprintera, mistrza Europy i medalistę olimpijskiego z Tokio odbywają się cyklicznie od trzech lat na stadionie jego imienia. Tegoroczna edycja rozpocznie się 16 sierpnia o godz. 17.

Tradycyjnie sztandarową konkurencję memoriałową stanowić będzie dwubój sprinterski (100 m + 200 m), który wyłoni najlepszego sprintera szczecińskich zawodów. Zwycięzcą zostanie ten, kto uzyska najwyższy wynik punktowy (według tabel IAAF). Faworytem będzie Brytyjczyk Richard Kilty (rekord życiowy 10.01), a godnym rywalem Przemysław Słowikowski.

Interesująco zapowiadają się też inne konkurencje biegowe. Na 300 m pobiegnie Małgorzata Hołub-Kowalik. Michał Rozmys z Barnima Goleniów będzie rywalizował z Adamem Kszczotem, a Angelika Cichocka z dwukrotną halową mistrzynią Europy Seliną Buechel na 800 m.

W konkursie tyczkarzy dojdzie do kolejnego w ostatnich tygodniach pojedynku Piotra Liska z Pawłem Wojciechowskim. Z dwójki naszych eksportowych tyczkarzy lepszym w tym roku wynikiem 5,72 legitymuje się szczecinianin. W konkursie tyczkarek faworytką będzie Holly Bradshaw (Wielka Brytania), która legitymuje się życiówką 4.87

Na stadionie przy Litewskiej pojawi się również zwycięzca obu poprzednich edycji - kulomiot Michał Haratyk. Jego rywalami będą Konrad Bukowiecki i dwukrotny mistrz świata David Storl.

Bilety na memoriał są do nabycia na stronie nettoarena.pl.

(woj)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie