poniedziałek, 18 listopada 2019.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Medaliści mistrzostw świata u marszałka

Lekkoatletyka. Medaliści mistrzostw świata u marszałka

Lekkoatletyka. Medaliści mistrzostw świata u marszałka
Data publikacji: 2019-10-15 14:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-15 22:16
Wywietleń: 540 422319

Sześć medali zdobyli polscy lekkoatleci w zakończonych w niedzielę mistrzostwach świata w Dausze. Połowa tego dorobku padła łupem zachodniopomorskich lekkoatletów.

Wicemistrzyni najważniejszej lekkoatletycznej imprezy roku Małgorzata Hołub-Kowalik i brązowy medalista Piotr Lisek odebrali we wtorek gratulacje od Marszałka Olgierd Geblewicza i Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.  

- Tych emocji, których nam dostarczyliście pewnie nie zapomnimy do końca życia. Mam przekonanie, że milion siedemset tysięcy mieszkańców Pomorza Zachodniego pęka z dumy, że ma takie sławy sportu. Dzięki wam, waszej pracy nasz region liczy się w lekkiej atletyce. To niesamowite, że możemy was oglądać na srebrnym ekranie, śledzić wasze występy na całym świecie. Serdecznie dziękujemy za te emocje - powitał medalistów marszałek Olgierd Geblewicz.

Na mistrzostwach świata w Doha Piotr Lisek (OSOT Szczecin) w emocjonującym konkursie tyczkarzy wynikiem 5,87 m. zajął trzecie miejsce. Dla zawodnika był to już trzeci już w karierze medal mistrzostw świata.

Wielką sensację sprawił natomiast żeńska sztafeta 4x400 m z udziałem Małgorzaty Hołub-Kowalik (Bałtyk Koszalin). Nasze reprezentantki ukończyła rywalizację na drugim miejscu z nowym rekordem Polski – 3:21,89.

Szybsze były tylko reprezentantki USA, które ukończyły rywalizację z czasem 3:18,92. Małgorzata Hołub-Kowalik pobiegła na trzeciej zmianie polskiej sztafety i swój występ zakończyła wynikiem 50,70 – drugim na swojej zmianie i trzecim ze wszystkich Polek.

- Jestem koszalinianką i u pana marszałka bywałam niemal od małego, gdy jeszcze dostawałam stypendium dla młodych sportowców. Jak widać się rozwinęłam, warto było wspierać młodych sportowców. Staramy się sławić, to miejsce z którego pochodzimy - powiedziała srebrna medalistka MŚ Małgorzata Hołub-Kowalik.

Podczas spotkania medalistom wręczono karty upominkowe o wartości tysiąca złotych. (woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Brawo Sportowcy ! !
To Sport tez "nalezy i jest zalezny"... do i od PO-lityki Marszalkowskiej ??
2019-10-15 22:04:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie