Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Lekkoatletyka. Medale Korony w sztafetach

Data publikacji: 30 sierpnia 2021 r. 23:32
Ostatnia aktualizacja: 31 sierpnia 2021 r. 18:57
Podczas mistrzostw świata sztafety okazały się koronną konkurencją Korony. Fot. SKSG Korona

W Lublinie odbyły się 4. Mistrzostwa Świata Niesłyszących w Lekkoatletyce, w których startowało ponad pół tysiąca zawodników z 41 państw, a polską, 23-osobową reprezentację kraju, zdominowali sportowcy SKSG Korony Szczecin, których było aż 13 (a więc ponad połową). Szczecinianie przyczynili się do zdobycia srebrnego i brązowego medalu w sztafetach. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 7. miejsce.

Lekkoatletom z Korony Szczecin, wspieranym tradycyjnie przez firmę KIA Polmotor, udało się zdobyć dwa medale. Srebrny w sztafecie 4×100 m wywalczyli Bartłomiej Janda i Daniel Kowalik, a brązowy w sztafecie 4×400 m zdobył Mateusz Borowski, jednocześnie pobijając rekord Polski niesłyszących. Blisko podium uplasowali się także koledzy klubowi medalistów w sztafetach. Damian Szyszkowski zajął 4. miejsce w dziesięcioboju i 5. lokatę w biegu na 400 m ppł. Zaledwie 16-letnia Martyna Boguszewicz zajęła 5. miejsce w sztafecie mieszanej 4×400 m (rekord Polski niesłyszących) oraz 12. miejsce w biegu na 100m (najmłodsza zawodniczka w biegu sprinterskim). Natalia Nowaczyk była piąta w sztafecie 4×100 m. Karolina Jędrzejczyk zajęła 5. miejsce w sztafecie 4×100 m, a na tej samej pozycji uplasował się Bartosz Brzezicki w skoku wzwyż. Marta Maciejewska zajęła 6. lokaty w rzucie oszczepem i w pchnięciu kulą oraz 7. w rzucie dyskiem. Rafał Nowak był ósmy w biegu na 3000 m z przeszkodami, a Monika Nowak zajęła takie same miejsce w biegu na 5000 m. Szkoleniowcem wszystkich wymienionych zawodników jest trener klubowy SKSG Korony i jednocześnie selekcjoner kadry narodowej Polskiego Związku Sportu Niesłyszących - Rafał Śliwka.

Przypominamy, że 26 września w Warszawie odbędą się mistrzostwa świata niesłyszących w maratonie, w których będą brać udział również zawodnicy szczecińskiej Korony. ©℗ (mij)