niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Lisek wystąpi w Łodzi

Lekkoatletyka. Lisek wystąpi w Łodzi

Lekkoatletyka. Lisek wystąpi w Łodzi
Data publikacji: 2017-02-09 18:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-09 18:10
Wywietleń: 630 212303

Szczeciński tyczkarz Piotr Lisek, pierwszy Polak, który skoczył o tyczce 6 metrów, wystąpi 16 lutego w mityngu Orlen Cup w Łodzi. W Atlas Arenie zaprezentują się także inni czołowi w kraju lekkoatleci, którzy będą rywalizowali z mistrzami świata i Europy.

W czwartek organizatorzy zawodów poinformowali o obsadzie siedmiu konkurencji.

- Cel mieliśmy jeden - ściągnąć najlepszych na świecie zawodników. Myślę, że ta sztuka nam się udała – powiedział wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Sebastian Chmara.

Jednym z liderów sezonu jest Lisek. Zawodnik OSOT Szczecin w minioną sobotę w Poczdamie wynikiem 6,00 m poprawił absolutny rekord Polski.

- Chciałbym, żeby Piotrek ponownie zaatakował tę niebotyczną wysokość, a może i 6,01. Rywalizacja w Łodzi zapowiada się wielce ciekawie, bo w bardzo dobrej formie jest również Paweł Wojciechowski. Obaj szykują się do halowych mistrzostw Europy. Ich przeciwnikiem będzie m.in. halowy mistrz świata z Sopotu z 2014 roku Grek Konstandinos Filippidis – dodał Chmara.

Mityng odbędzie się w Łodzi po raz trzeci. Przez dwa minione lata Atlas Arena była gospodarzem Pedro's Cup. W tym roku tytularnego sponsora zastąpił Orlen.

Łódzki mityng będzie jedną z trzech imprez zaliczanych do Orlen Mityng Tour, w którym na wzór Diamentowej Ligi, będzie prowadzona dodatkowa klasyfikacja w wybranych konkurencjach. Cykl rozpocznie Copernicus Cup w piątek w Toruniu, a zakończą go w tym samy obiekcie mistrzostwa kraju (18-19 lutego). (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”