środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Lisek walczy o medal

Lekkoatletyka. Lisek walczy o medal

Lekkoatletyka. Lisek walczy o medal
Data publikacji: 2017-08-08 07:22
Wywietleń: 797 287469

Szczeciński tyczkarz Piotr Lisek stanie we wtorkowym konkursie skoku o tyczce przed swoją kolejną medalową szansą. W tym roku wywalczył już złoty medal halowych mistrzostw Europy, pobił też rekord Polski i jest przygotowany na kolejny sukces.

Szczecinian rozpocznie konkurs o 20.35. Stawka jest wyrównana, ale zagraniczni komentatorzy stawiają Liska i Pawła Wojciechowskiego w gronie faworytów. Tak samo jak Francuza Renaud Lavillenie i Amerykanina Sama Kendricksa.

Ostatni z nich jako jedyny w tym sezonie pokonał poprzeczkę na wysokości sześciu metrów. Drugi na światowej liście wyników jest Wojciechowski. Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz w swojej karierze przeżył już wszystko. Był mistrzem świata w Daegu (2011), pokonał szereg kontuzji, przechodził operacje, odpadał w eliminacjach głównych imprez, gubił tyczki. Ten rok należy jednak do niego i on sam czuje, że może dokonać znowu czegoś wielkiego.

- Chyba po raz pierwszy w życiu mogę o sobie powiedzieć, że jestem rasowym tyczkarzem. Czuję się pewnie, nie boję się wysokości, a 5,70 to skaczę na każdym treningu – wyjawił.

I faktycznie – ma bardzo równy sezon. Poprawił nawet wynikiem 5,93 m rekord Polski na stadionie. By jednak nazwać go najlepszym w karierze, brakuje mu medalu głównej imprezy.

Na to ma olbrzymią szansę. Zresztą... Na podium w Londynie może stanąć nawet dwóch Polaków. Scenariusz jest realny. Przecież tak było dwa lata temu, kiedy Lisek (OSOT Szczecin) i Wojciechowski podzielili się brązowym medalem. Wówczas na najniższym stopniu podium stanął też Lavillenie.

- Czy teraz brąz biorę w ciemno? Nie odpowiem na to pytanie – odparł Lisek.

Wiadomo bowiem, że nie. Ambicje ma wysokie i słusznie, bo jednego nie można mu zarzucić – jest niezwykle waleczny. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy