poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Lisek w Pekinie z nowym trenerem

Lekkoatletyka. Lisek w Pekinie z nowym trenerem

Lekkoatletyka. Lisek w Pekinie z nowym trenerem
Data publikacji: 2015-08-20 19:53
Wywietleń: 950 13281

Skok o tyczce to zawsze loteria – mówią eksperci. Pokazała to historia, kiedy po złoto mistrzostw świata nie sięgali faworyci. Na to też liczy w Pekinie 23 – letni zawodnik OSOT Szczecin Piotr Lisek. W stolicy Chin może być wielka radość, ale i… duży zawód.

Szczecinianin przyleciał do Pekinu z wielkimi nadziejami. U niego w tym sezonie doszło do rewolucji. Po kłótni z wieloletnim trenerem Wiaczesławem Kaliniczenko, postanowił nawiązać współpracę z mało znanym Marcinem Szczepańskim.

- Nie chcę wchodzić w żadne szczegóły, ale nie rozstaliśmy się w boju. Załatwiliśmy wszystko jak dżentelmeni. Po prostu nasze charaktery są chyba zbyt podobne i nie wyszło. Zdecydowałem się na ryzykowny ruch, ale wierzę, że podjąłem słuszną decyzję i nowemu trenerowi ufam w stu procentach – zaznaczył Lisek.

Od początku sezonu brązowy medalista halowych mistrzostw Europy postawił sobie za cel przygotowanie najwyższej formy na czempionat w Pekinie.

- Na razie moje wyniki były niezbyt światowe, ale startów z czołówką miałem bardzo dużo. Byłem niemal cały czas w ciężkim treningu, nie odpuściliśmy na moment. Mam nadzieję, że wyjdzie to teraz na dobre. – podsumował Lisek.

Zawodnik OSOT Szczecin nie chce dawać żadnych prognoz. Po ryzykownej decyzji o zmianie trenera w trakcie sezonu wie, że impreza może wyjść różnie.

- Nawet wynik 5,85 osiągnięty w pierwszej próbie może nie dać podium. Mamy bardzo wysoki poziom w tym sezonie. Zobaczymy, kto będzie najlepiej przygotowany. – dodał.

O nowym trenerze wypowiada się w samych superlatywach.

- Marcin jest taką osobą, która poświęca 110 procent siebie. Zależy mu bardzo, by było dobrze i mam nadzieję, że to zaangażowanie bardziej zaprocentuje niż doświadczenie. Wcześniej Marcin prowadził młodzież, ale wiem, że jest z niego świetny szkoleniowiec. – zapewnił Lisek.

Eliminacje skoku o tyczce zaplanowane są na sobotę na godz. 12.40 czasu polskiego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy