piątek, 15 lutego 2019.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Lisek w drodze po trzeci medal

Lekkoatletyka. Lisek w drodze po trzeci medal

Lekkoatletyka. Lisek w drodze po trzeci medal
Data publikacji: 2017-08-04 08:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-04 08:32
Wywietleń: 964 286738

W 50-osobowej reprezentacji Polski na rozpoczynające się w piątek w Londynie lekkoatletyczne mistrzostwa świata jest rekordowo mocna grupa zachodniopomorskich sportowców. W stolicy Anglii zaprezentuje się sześcioro lekkoatletów ze Szczecina, Goleniowa i Koszalina.

Głównym zachodniopomorskim kandydatem do medalu jest tyczkarz Piotr Lisek – brązowy medalista ubiegłorocznych halowych MŚ i letnich w 2015 roku w Pekinie. Zawodnik OSOT Szczecin jest rekordzistą Polski (6,00), a w ostatnich tygodniach poprawił życiówkę na stadionie (5,85). Groźnym konkurentem Liska będzie inny Polak, były mistrz świata Paweł Wojciechowski, który w tym sezonie pokonał już 5,93.

Sofia Ennoui jest najdrobniejszą polską lekkoatletką, która wystąpi w rozpoczynających się w piątek mistrzostwach świata w Londynie. Wicemistrzyni Europy do lat 23 chce z jak najlepszej strony pokazać się na mistrzostwach świata. Jednocześnie zdaje sobie sprawę z tego, że na podium będzie wbiec bardzo trudno. Liderką światowej listy jest Holenderka etiopskiego pochodzenia Sifan Hassan – 3.56,14. Polka ma dopiero 37. czas – 4.05,03, ale na średnich dystansach, gdy na takiej imprezie liczy się bieganie turniejowe, ma to niewielkie znaczenie.

– Jestem zawsze za ambitna. Czasami nie udaje mi się zrealizować założeń, ale w Londynie zaplanowałam sobie, że wejdę do finału. To plan minimum. Chciałabym jednak czegoś więcej, np. miejsca w ósemce. Myślę, że finał to realny cel, ale przyznaję, że pierwsze trzy miejsca są poza zasięgiem. Rywalki są przygotowane na bieganie w granicach 3.55. A to jest jeszcze dla mnie za szybko. Może w następnym roku. Jestem teraz przygotowana na złamanie bariery czterech minut, a to powinno dać „ósemkę” – mówi Sofia Ennaoui (MKL Szczecin).

Krystian Zalewski (Barnim Goleniów) ma na razie w kolekcji tylko medal mistrzostw Europy. Przed dwoma laty w Pekinie w biegu na 3000 m z przeszkodami podczas MŚ był dziewiąty. Teraz spróbuje poprawić tę pozycję i być może rekord życiowy (8:16.20).

Dla średniodystansowca Michała Rozmysa (Barnim Goleniów) i chodziarza Damiana Błockiego (MKL Szczecin) występ w Londynie będzie debiutem na MŚ. Rozmys to brązowy medalista lipcowych mistrzostw Europy do lat 23. Właśnie ten sukces otworzył mu drogę do Londynu, bowiem nie uzyskał wymaganego minimum. Na MŚ pobiegnie na 800 i 1500 metrów, a na obu dystansach w tym sezonie ustanowił swoje rekordy życiowe.

W chodzie na 20 km zobaczymy Damiana Błockiego (MKL Szczecin), a w biegu na 400 m i w sztafecie Małgorzatę Hołub (Bałtyk Koszalin). ©℗

(woj)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy