Lekkoatletyka. Lisek trzeci raz na podium mistrzostw świata

Data publikacji: 01 października 2019 r. 21:17
Ostatnia aktualizacja: 01 października 2019 r. 21:17

Szczeciński tyczkarz Piotr Lisek zdobył w skoku o tyczce brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Dausze. 27-latek w drugiej próbie zaliczył 5,87 m, następnie strącił w pierwszej 5,92, a dwie kolejne próby przeniósł na 5,97, ale także były one nieudane.

To trzeci medal mistrzostw świata w karierze zawodnika OSOT Szczecin. W 2015 roku w Pekinie także był trzeci, a przed dwoma laty w Londynie wywalczył srebro. Tym razem musiał uznać wyższość lepiej dysponowanych: Amerykanina Sama Kendricksa i Szweda Armanda Duplantisa.

Zawodnik Barnima Goleniów Krystian Zalewski nie zdołał zakwalifikować się do finału biegu na 3000 m z przeszkodami. W swojej serii zajął ostatnie, 15. miejsce, a awans uzyskała pierwsza trójka. Polak uzyskał 8.51,79, natomiast zwycięzca biegu Etiopczyk Lamecha Girma miał 8.16,64.

Do finału, oprócz najlepszej trójki z każdego z trzech biegów, zakwalifikuje się też sześciu z pozostałych zawodników z najlepszymi czasami. (par)