wtorek, 11 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Lisek skacze coraz wyżej

Lekkoatletyka. Lisek skacze coraz wyżej

Lekkoatletyka. Lisek skacze coraz wyżej
Data publikacji: 2020-07-10 08:25
Wywietleń: 388 464044

Pandemia spowodowała, że sezon lekkoatletyczny rozpoczął się z opóźnieniem i rozgrywany jest w dość nietypowy sposób. Gwiazdy światowej lekkoatletyki powoli dochodzą do wysokiej formy i dotyczy to również szczecińskiego tyczkarza, najlepszego sportowca ostatniej dekady w regionie, Piotra Liska.

28-tyczkarz wziął udział w nietypowych zawodach pod nazwą Inspiration Games, które w sposób korespondencyjny rozgrywane były na siedmiu stadionach. Szczecinianin uzyskał swój najlepszy tegoroczny wynik 5,66, który wciąż jest daleki od jego topowych rezultatów z lat ubiegłych, ale znakomicie rokuje na przyszłość.

Inspiration Games to idea nietypowych zawodów lekkoatletycznych dopasowanych do czasów pandemii w formie trójmeczu pomiędzy Europą, Ameryką Północną i Resztą Świata. Zmagania rozgrywane były na siedmiu stadionach na całym świecie. Rywalizacja odbywała się wirtualnie, a zawodnicy mogli śledzić, co dzieje się na innych stadionach.

W skoku o tyczce do korespondencyjnej rywalizacji stanął Piotr Lisek, mając za rywali Valentina Lavillenie oraz Sama Kendricksa. Lavillenie szybko przestał się liczyć w walce o wygraną, bo nie zaliczył już pierwszej wysokości (5,36 m). Lisek 5,36 pokonał za pierwszym razem, a trzy kolejne wysokości - 5,46, 5,56 oraz 5,66 - zaliczył w drugim podejściu.

Następnie poprzeczka znów powędrowała 10 centymetrów wyżej, ale w czwartek dla Polaka było to zbyt dużym wyzwaniem. 5,66 to i tak jego najlepszy wynik w tym roku. Lisek musiał uznać wyższość Kendricksa, który w czwartek był zupełnie poza zasięgiem rywali. Amerykanin zakończył zmagania z wynikiem 5,81 m.

Lisek skakał na stadionie w Karlstad, gdzie startował także dzień wcześniej. W środę uzyskał tam 5,62 m, co pozwoliło zająć mu trzecie miejsce - za Armandem Duplantisem oraz Benem Broedersem. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie