Lekkoatletyka. Lisek i wariaci, czyli 9. miejsce na MŚ

Data publikacji: 27 sierpnia 2023 r. 08:44
Ostatnia aktualizacja: 28 sierpnia 2023 r. 09:50

Reprezentant OSoT-u Szczecin Piotr Lisek zajął 9. miejsce w skoku o tyczce na mistrzostwach świata w Budapeszcie, pokonując poprzeczkę na wysokości 5,75 metra. Nasz utytułowany 31-letni lekkoatleta nie liczył się w walce o medale, czym nieco zawiódł swoich kibiców, a po zawodach zapowiedział, że nie ma zamiaru kończyć kariery i pragnie skakać nie tylko za rok na igrzyskach olimpijskich w Paryżu, ale także w... Los Angeles 2028. Szczecinianin mówił ponadto, że nie ma nic do stracenia, będzie robił szalone rzeczy i mniej zwracał uwagę na zdrowie, ale tylko z tego powodu, że tyczka jest dla wariatów...

W biegach maratońskich, które odbyły się w trudnych warunkach atmosferycznych, przy wysokiej temperaturze oraz dużej wilgotności, wśród kobiet Monika Jackiewicz (MKL Szczecin) zajęła 40. miejsce (2:37.18), a wśród mężczyzn jej kolega klubowy Adam Nowicki uplasował się na 34. pozycji (2:16.22).