Środa, 17 lipca 2024 r.

Lekkoatletyka. Lisek i Słowikowski na podium

Data publikacji: 20 czerwca 2023 r. 04:33
Ostatnia aktualizacja: 20 czerwca 2023 r. 06:33

Piotr Lisek wygrał konkurs tyczkarzy podczas memoriału Czesława Cybulskiego w Poznaniu. Zawodnik OSOT Szczecin po raz czwarty tej wiosny pokonał poprzeczkę na wysokości 5.80.

Stadion na Golęcinie sprzyjał w niedzielę lekkoatletom. Aż w dziewięciu konkurencjach padł rekord mityngu, a trzykrotnie osiągano rekord stadionu. Piotr Lisek (5.80) wyrównał swój rekord poznańskiego stadionu skacząc zaledwie o 2 cm niżej od najlepszego swojego rezultatu w sezonie.

W Poznaniu wystartował także Przemysław Słowikowski. Sprinter MKL Szczecin zajął drugie miejsce w biegu na 200 m (20,77), przegrywając na finiszu o 0,01 sekundy z Albertem Romańskim z Resovii Rzeszów. Dla Słowikowskiego był to czwarty w tym sezonie występ na dystansie 200 m, ale sprinterowi do minimum na tegoroczne mistrzostwa świata wciąż brakuje pół sekundy. (woj)