wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Lisek i Ennaoui w Zurichu

Lekkoatletyka. Lisek i Ennaoui w Zurichu

Lekkoatletyka. Lisek i Ennaoui w Zurichu
Data publikacji: 2016-08-30 09:27
Wywietleń: 686 151703

Dwoje szczecińskich lekkoatletów, finaliści niedawno zakończonych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro: Piotr Lisek w skoku o tyczce i Sofia Ennaoui w biegu na 1500 m wystartują w przedostatnim w tym roku mityngu lekkoatletycznym Diamentowej Ligi rozegranym w czwartek w Zurichu.

Piotr Lisek, to czwarty zawodnik olimpijskich zawodów w Rio de Janeiro. W stawce dziesięciu zawodników są też: mistrz Europy Robert Sobera, a także medaliści olimpijscy Brazylijczyk Thiago Braz, Francuz Renaud Lavillenie i Amerykanin Sam Kendricks.

W znakomitej formie jest Sofia Ennaoui. Zawodniczka MKL Szczecin niedawno poprawiła wynikiem 4.01,00 rekord Polski do lat 23 w biegu na 1500 m. W Zurychu postara się jeszcze trochę "urwać" z tego wyniku, choć do najlepszego wyniku w historii polskiej lekkoatletyki trudno będzie się zbliżyć. W 2000 roku Lidia Chojecka pokonała ten dystans w 3.59,22. Poniżej czterech minut biegała także Anna Bukis (3.59,67).

Mityng w Zurychu jest pierwszym finałem Diamentowej Ligi. Drugi, z pozostałymi konkurencjami w programie, odbędzie się 9 września w Brukseli. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”