niedziela, 21 lipca 2019.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Lisek błysnął w Międzyzdrojach

Lekkoatletyka. Lisek błysnął w Międzyzdrojach

Lekkoatletyka. Lisek błysnął w Międzyzdrojach
Data publikacji: 2018-08-17 21:45
Ostatnia aktualizacja: 2018-08-18 12:14
Wywietleń: 1190 343742

Szczeciński tyczkarz Piotr Lisek znakomitym wynikiem 5,90 wygrał w Międzyzdrojach wieczorny konkurs skoku o tyczce 20. Memoriale Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego. To rekord zawodów.

Drugi był mistrz świata z 2015 r. Kanadyjczyk Shawnacy Barber (5,85). Trzecie miejsce zajął Paweł Wojciechowski, mistrz świata z Daegu (2011), który tym razem osiągnął 5,70.

- Atmosfera wspaniała i miejsce mityngu też. Moja forma nie spadła jeszcze po mistrzostwach Europy. Wszystko zagrało" - powiedział Lisek w wywiadzie telewizyjnym po zakończeniu rywalizacji.

Na mistrzostwach Europy w Berlinie zakończonych 12 sierpnia Lisek, wicemistrz świata z Londynu, zajął czwartą lokatę identycznym wynikiem jak w Międzyzdrojach, a Wojciechowski był piąty (5,80).

W Międzyzdrojach w konkursie pchnięcia kulą (5 kg) Gwiazd i Przyjaciół Władysława Komara zwyciężył halowy mistrz świata z Maebashi, obecnie komentator sportowy i działacz Sebastian Chmara. Starowali też m.in. synowie Tadeusza Ślusarskiego i Władysława Komara, syn zmarłej w czerwcu Ireny Szewińskiej - Andrzej, były reprezentant Polski w siatkówce oraz słynni lekkoatleci Marian Woronin (sprint) i Jacek Wszoła (skok wzwyż).

- Cieszę się, że wszystko się udało, kibice dopisali, a konkurs stał na bardzo dobrym poziomie. Organizacja każdego konkursu to duży wysiłek, ale satysfakcja, szczególnie po takich zawodach, jest wielka - powiedział prezes Klubu Biegacza Sporting Międzyzdroje Bogusław Mamiński.

Zawody upamiętniają wybitnych sportowców. Tadeusz Ślusarski, mistrz olimpijski z Montrealu (1976) i wicemistrz z Moskwy (1980) w skoku o tyczce zginął wraz z mistrzem olimpijskim w pchnięciu kulą z Monachium (1972) Władysławem Komarem 17 sierpnia 1998 roku w wypadku drogowym w okolicach Goleniowa. W swoją ostatnią podróż wyruszyli właśnie z Międzyzdrojów.

Komar miał 58 lat. Był 16-krotnym rekordzistą Polski w pchnięciu kulą. Dwukrotnie zdobył brązowy medal mistrzostw Europy (Budapeszt 1966, Helsinki 1971). Grał też w rugby, występował w filmach. Ślusarski w dniu śmierci miał 48 lat. Po zwycięstwie w Montrealu, cztery lata później w Moskwie wywalczył srebrny medal igrzysk (złoty zdobył Władysław Kozakiewicz). Był też dwukrotnym halowym mistrzem Europy (Goeteborg 1974, Mediolan 1978). (pap)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

sprzęt do skoku o tyczce
byłem na stadionie przy Litewskiej na MM i oglądałem ten konkurs w Międzyzdrojach. Gdyby w Szczecinie pobito rekord Polski lub więcej byłby problem z zatwierdzeniem z uwagi na fatalny stan poprzeczki używanej w konkursie. Była mocno wygięta , ustawiano na miarę a poziom regulowano na "oko"
2018-08-18 11:56:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie