Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Lekkoatletyka. Kszczot z tytułem, ale Rozmys czwarty

Data publikacji: 11 sierpnia 2018 r. 21:06
Ostatnia aktualizacja: 11 sierpnia 2018 r. 21:06

Adam Kszczot swym najlepszym wynikiem w sezonie 1.44,59 zdobył w biegu na 800 m złoty medal mistrzostw Europy w Berlinie. Kszczot po raz drugi z rzędu obronił tytuł - mistrzem kontynentu został w 2014 roku w Zurychu i dwa lata później zwyciężył w Amsterdamie.

Życiowy sukces odniósł zawodnik Barnima Goleniów Michał Rozmys, który z wynikiem 1.45,32 uplasował się na wysokiej czwartej pozycji. Jednocześnie poprawił swój rekord życiowy, do mistrzowskiej imprezy przygotował się zatem w sposób optymalny

Kilka minut przed finałem 800 m bieg na 400 m wygrała Justyna Święty-Ersetic czasem 50,41.

Biało-czerwona ekipa ma obecnie w dorobku osiem medali. Wcześniej po dwa złote i dwa srebrne zdobyli w rzucie młotem Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek, a w pchnięciu kulą Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki.

Ponadto złoty w kuli wywalczyła Paulina Guba, a w piątek wicemistrzem na dystansie 1500 m został Marcin Lewandowski – wychowanek Ósemki Police. (pap)