środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Kadra na Pekin gotowa

Lekkoatletyka. Kadra na Pekin gotowa

Lekkoatletyka. Kadra na Pekin gotowa
Data publikacji: 2015-08-10 09:54
Wywietleń: 716 9020

Rozgrywany w Szczecinie Memoriał Janusza Kusocińskiego był ostatnią imprezą przed lekkoatletycznymi mistrzostwami świata w Pekinie (22-30 sierpnia). Polski Związek Lekkiej Atletyki podał ostateczny skład naszej reprezentacji. Do Pekinu pojedzie trzech sportowców z klubów naszego regionu i dwóch reprezentujących obecnie kluby z innych rejonów Polski, ale wychowanych w okolicach Szczecina.

W skoku o tyczce wystąpi Piotr Lisek (OSOT Szczecin), który w niedzielę zaprezentował wysoką formę i wygrał rywalizację z dobrym wynikiem 5,72. Ten rezultat może jednak być niewystarczający do osiągnięcia dobrego wyniku w Chinach. Liska stać jednak na pokonanie wyższej wysokości. Na memoriale w Szczecinie próbował bić rekord życiowy na wysokości 5,83 i wyglądało na to, że jest to wysokość w jego zasięgu.

W biegu na 3 km. z przeszkodami zaprezentuje się w Pekinie Krystian Zalewski (Barnim Goleniów). W ubiegłym roku niespodziewanie wywalczył tytuł wicemistrza Europy, jednak w jego konkurencji od lat prym wiodą reprezentanci z krajów afrykańskich.

W biegu na 1500 m. wystąpi Renata Pliś (Maraton Świnoujście). W niedzielę przegrała prestiżową rywalizację z krajowymi konkurentkami: Angeliką Cichocą i Sofią Ennaoui. Ta ostatnia pochodzi z Lipian, a w Pekinie zaprezentuje się w biegu na 800 m. 20 - letnia zawodniczka czyni systematyczne postępy i jest w stanie pokusić się o dużą niespodziankę.

W Pekinie dużo sobie też obiecujemy po występie wychowanka Ósemki Police Marcina Lewandowskiego. 27 - latek z Polic w niedzielnym memoriale przegrał w biegu na 800 m. po raz kolejny ze swoim krajowym konkurentem Adamem Kszczotem. Obaj w Pekinie mają jednak szanse na finał.

Polska reprezentacja pojedzie do Pekinu z sześcioma medalowymi szansami. Najwięcej obiecujemy sobie po rywalizacji w konkurencjach technicznych: rzucie młotem, dyskiem, pchnięciu kulą i w skoku o tyczce. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Lekkoatletyka. Kadra na Pekin gotowa

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy