czwartek, 06 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Jubileusz pełen wrażeń

Lekkoatletyka. Jubileusz pełen wrażeń

Lekkoatletyka. Jubileusz pełen wrażeń
Data publikacji: 2019-08-13 13:35
Wywietleń: 615 408175

25 sierpnia odbędzie się jubileuszowy 40. PKO Półmaraton Szczecin, a na wtorkowej konferencji prasowej w Novotelu, organizatorzy imprezy zapowiedzieli szereg atrakcji. W biegu wystartuje 4 tysiące zawodników, a trasa posiadająca atest PZLA, nieznacznie zmieniona względem ubiegłorocznej z powodu remontów ulic, przebiegać będzie przez centrum miasta, Wały Chrobrego i Pogodno.

- W naszej imprezie odeszliśmy od wyczynu i przeprowadzamy bieg dla wszystkich w czysto amatorskim wydaniu, ale z bardzo staranną oprawą i wieloma atrakcjami - powiedział dyrektor biegu Marcin Paprocki, który wziął udział w konferencji mimo złamanego barku. - Niezapomnianych wrażeń powinien dostarczyć dziecięcy Bieg Piratów, a na trasie półmaratonu pojawią się tradycyjnie żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej oraz „Spartanie". Nowością, która mam nadzieję się sprawdzi, jest fakt, że wyboru przebiegnięcia półmaratonu lub 10-kilometrowego dystansu, będzie można dokonać nawet na dziewiątym kilometrze trasy.

- To już 40. edycja PKO Półmaratonu Szczecin, więc jesteśmy pewni, że wszyscy biegacze będą się świetnie bawić i godnie uczczą jubileusz - stwierdziła Katarzyna Bławat-Adamus, Dyrektor Biura Wsparcia Biznesu w Regionalnym Oddziale Detalicznym PKO Banku Polskiego w Szczecinie. - Systematycznie angażujemy się w sport biegowy, między innymi rocznie wspierając 50 największych zawodów w naszym kraju, a ponadto propagujemy przedsięwzięcie „Biegam bo lubię", zaś 14 września w 12 miastach w tym w Koszalinie, zorganizujemy 5. PKO Bieg Charytatywny. Udzielamy się charytatywnie i wsparliśmy już 460 osób kwotą 5,5 miliona złotych, a na półmaratonie przeprowadzamy akcję „Biegnę dla Rubika", ciężko chorego 12-latka ze Stargardu. Oprócz lekkiej atletyki, ostatnio nasz bank mocno zaangażował się także w piłkę nożną i z tej okazji przy okazji półmaratonu funkcjonować będzie miasteczko biegowo-piłkarskie, w którym spotkać będzie można piłkarzy Pogoni Szczecin grających w PKO Ekstraklasie.

- Modę na powszechne bieganie zapoczątkował w 1979 roku redaktor Tomasz Hopfer i na tej kanwie powstała Szczecińska Dwudziestka, która miała dwadzieścia edycji, a ustanowiony tam rekord Polski Leszka Bebły do dziś nie został pobity - poinformował ambasador półmaratonu Jerzy Skarżyński. - Bieg na 20 kilometrów wypadł z kalendarzy prestiżowych imprez mistrzowskich i zastąpił go półmaraton, więc z czasem także w Szczecinie dokonaliśmy takiej zamiany, a teraz obchodzimy jubileusz 40-lecia długodystansowego biegania po ulicach grodu Gryfa.

- Staramy się wspierać wszystkie inicjatywy, promujące nasze miasto, realizowane przez pasjonatów, a jeśli widzimy, że włożyli dużo pracy i przynosi to efekty, to pomagamy tym chętniej - podsumował Krzysztof Kupis, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Szczecina.  ©℗ (mij)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
27
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie