sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Jubileusz pełen wrażeń

Lekkoatletyka. Jubileusz pełen wrażeń

Lekkoatletyka. Jubileusz pełen wrażeń
Data publikacji: 2019-08-13 13:35
Wywietleń: 449 408175

25 sierpnia odbędzie się jubileuszowy 40. PKO Półmaraton Szczecin, a na wtorkowej konferencji prasowej w Novotelu, organizatorzy imprezy zapowiedzieli szereg atrakcji. W biegu wystartuje 4 tysiące zawodników, a trasa posiadająca atest PZLA, nieznacznie zmieniona względem ubiegłorocznej z powodu remontów ulic, przebiegać będzie przez centrum miasta, Wały Chrobrego i Pogodno.

- W naszej imprezie odeszliśmy od wyczynu i przeprowadzamy bieg dla wszystkich w czysto amatorskim wydaniu, ale z bardzo staranną oprawą i wieloma atrakcjami - powiedział dyrektor biegu Marcin Paprocki, który wziął udział w konferencji mimo złamanego barku. - Niezapomnianych wrażeń powinien dostarczyć dziecięcy Bieg Piratów, a na trasie półmaratonu pojawią się tradycyjnie żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej oraz „Spartanie". Nowością, która mam nadzieję się sprawdzi, jest fakt, że wyboru przebiegnięcia półmaratonu lub 10-kilometrowego dystansu, będzie można dokonać nawet na dziewiątym kilometrze trasy.

- To już 40. edycja PKO Półmaratonu Szczecin, więc jesteśmy pewni, że wszyscy biegacze będą się świetnie bawić i godnie uczczą jubileusz - stwierdziła Katarzyna Bławat-Adamus, Dyrektor Biura Wsparcia Biznesu w Regionalnym Oddziale Detalicznym PKO Banku Polskiego w Szczecinie. - Systematycznie angażujemy się w sport biegowy, między innymi rocznie wspierając 50 największych zawodów w naszym kraju, a ponadto propagujemy przedsięwzięcie „Biegam bo lubię", zaś 14 września w 12 miastach w tym w Koszalinie, zorganizujemy 5. PKO Bieg Charytatywny. Udzielamy się charytatywnie i wsparliśmy już 460 osób kwotą 5,5 miliona złotych, a na półmaratonie przeprowadzamy akcję „Biegnę dla Rubika", ciężko chorego 12-latka ze Stargardu. Oprócz lekkiej atletyki, ostatnio nasz bank mocno zaangażował się także w piłkę nożną i z tej okazji przy okazji półmaratonu funkcjonować będzie miasteczko biegowo-piłkarskie, w którym spotkać będzie można piłkarzy Pogoni Szczecin grających w PKO Ekstraklasie.

- Modę na powszechne bieganie zapoczątkował w 1979 roku redaktor Tomasz Hopfer i na tej kanwie powstała Szczecińska Dwudziestka, która miała dwadzieścia edycji, a ustanowiony tam rekord Polski Leszka Bebły do dziś nie został pobity - poinformował ambasador półmaratonu Jerzy Skarżyński. - Bieg na 20 kilometrów wypadł z kalendarzy prestiżowych imprez mistrzowskich i zastąpił go półmaraton, więc z czasem także w Szczecinie dokonaliśmy takiej zamiany, a teraz obchodzimy jubileusz 40-lecia długodystansowego biegania po ulicach grodu Gryfa.

- Staramy się wspierać wszystkie inicjatywy, promujące nasze miasto, realizowane przez pasjonatów, a jeśli widzimy, że włożyli dużo pracy i przynosi to efekty, to pomagamy tym chętniej - podsumował Krzysztof Kupis, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Szczecina.  ©℗ (mij)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie