Lekkoatletyka. Ennaoui starterką

Data publikacji: 27 sierpnia 2017 r. 14:09
Ostatnia aktualizacja: 28 sierpnia 2017 r. 16:22

W niedzielny poranek na Jasnych Błoniach im. Jana Pawła II wielka rzesza biegaczy wystartowała do 38. PKO Półmaratonu Szczecin, a honorowym starterem była ambasadorka biegu, lekkoatletka MKL-u Szczecin Sofia Ennaoui. Oprócz półmaratonu, zawodnicy rywalizowali także w biegu 10-likometrowym, a 600 dzieci dzień wcześniej wzięło udział w Biegu Pirata na 100 metrów.

W tegorocznej edycji półmaratonu - któremu medialnie patronuje nasza redakcja - przy sprzyjającej sportowcom i kibicom pogodzie, wystartowała rekordowa grupa blisko 3,5 tysiąca biegaczy (niedzielne zawody ukończyło 2939 sportowców-amatorów), którzy przyjechali do naszego miasta niemal z całej Europy.

Zawodnicy wyruszyli z Jasnych Błoni i pobiegli w kierunku Wałów Chrobrego, by powrócić do Parku Kasprowicza, a na dalszy ciąg rywalizacji udali się w uliczki Pogodna. Żołnierze i sympatycy wojska biegli by uczcić poległych w kraju i na misjach bohaterów z 12. Brygady Zmechanizowanej. Biegowa impreza miała też akcenty charytatywne, a część uczestników biegła organizując w ten sposób pomoc dla 16-letniego Mikołaja i 8-letniego Kuby.

W półmaratonie (21.097 km) bieg ukończyło 2068 sportowców, a z czasem 1:13:35 triumfował Paweł Związek (Wieczorne Bieganie w Szczecinie 1) wyprzedzając Patryka Dackę (Szczecin) i Dawida Nowaczyka (HQ MNC NE / Mick o'Amelika Huipu), zaś najszybszą kobietą okazała się Sylwia Telatyńska (Aktywne Choszczno).

W rywalizacji wózkarzy, którą ukończyło zaledwie siedmiu, na trasie półmaratonu najszybciej z czasem 1:43:55 pojechał Mariusz Wronowski (Legionowo), a kolejne miejsca zajęli Alek Suseł (Mikołów) i Sławomir Zieniewicz (Start Białystok).

W biegu na 10 km, który ukończyło 864 zawodników, z czasem 32:17 zwyciężył Artur Olejarz (MKL Szczecin) przed Bartoszem Nowickim (MKL Szczecin/ 12. Brygada Zmechanizowana) i Danielem Mikielskim (Olsztynek). Wśród kobiet wygrała Monika Jackiewicz (RAZ Szczecin), która w klasyfikacji generalnej zajęła 20. miejsce.©℗ (mij)