Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Lekkoatletyka. Drugi brąz Dobka na Uniwersjadzie

Data publikacji: 13 lipca 2019 r. 23:04
Ostatnia aktualizacja: 13 lipca 2019 r. 23:04

Szczeciński lekkoatleta Patryk Dobek wywalczył swój drugi brązowy medal podczas letniej Uniwersjady w Neapolu. Zawodnik MKL Szczecin tym razem był członkiem sztafety 4 x 400 m.

Sztafeta mężczyzn 4x400 m w składzie Wiktor Suwara, Dariusz Kowaluk, Kajetan Duszyński i Patryk Dobek wywalczyła czternasty krążek biało-czerwonych w tej imprezie, a dziewiąty brązowy.

W finale Polacy osiągnęli dobry rezultat 3.03,35, o ponad sześć sekund lepszy niż w piątkowych eliminacjach. Mistrzami zostali Meksykanie z wynikiem 3.02,88, a srebrny medal wywalczyli lekkoatleci z RPA – 3.03,23.

Dobek wcześniej wywalczył brązowy medal na 400 m p pł. Z zawodników z klubów zachodniopomorskich złoty medal w biegu na 800 m wywalczył Michał Rozmys z Barnima Goleniów, natomiast Filip Zaborowski z MKP Szczecin wywalczył brązowy medal w pływaniu w wyścigu na 800 m st dow. (par)