Wtorek, 16 lipca 2024 r.

Lekkoatletyka. Dobek piąty, Zalewski siódmy

Data publikacji: 09 sierpnia 2018 r. 20:56
Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia 2018 r. 23:02

Zawodnik MKL Szczecin Patryk Dobek zajął piąte miejsce w biegu na 400 m przez płotki w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy rozgrywanych w Berlinie.

Mistrz Polski uzyskał czas 48,59. Zwyciężył mistrz świata Norweg Karsten Warholm wynikiem 47,64. 22-letni Norweg w Berlinie startuje również na 400 m i w piątek pobiegnie także w finale.

Za Warholmem uplasowali się reprezentant Turcji Yasmani Copello (47,81) oraz Irlandczyk Thomas Barr (48,31).

Krystian Zalewski z Barnima Goleniów wynikiem 8.38,59 zajął siódme miejsce w biegu na 3000 m z przeszkodami. Złoty medal zdobył reprezentant Francji algierskiego pochodzenia, dwukrotny wicemistrz olimpijski Mahiedine Mekhissi-Benabbad – 8.31,66.

Na podium stanęli jeszcze Hiszpan Fernando Carro - 8.34,16 i urodzony w Etiopii, a startujący we włoskich barwach Yohanes Chiappinelli - 8.35,81. (pap)