Czwartek, 30 maja 2024 r. 
REKLAMA

Lekkoatletyka. Bieg Dnia Olimpijskiego pod patronatem „Kuriera Szczecińskiego”

Data publikacji: 18 czerwca 2019 r. 16:49
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2019 r. 16:52
Lekkoatletyka. Bieg Dnia Olimpijskiego pod patronatem „Kuriera Szczecińskiego”
Na starcie Biegu Dnia Olimpijskiego stanęli także pełnoletni sportowcy. Fot. Jerzy JANAWA  

We wtorek w Dziwnowie odbył się tradycyjny Bieg Dnia Olimpijskiego, a w tym wielkim, ogólnoświatowym przedsięwzięciu, organizowanym pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, wzięło udział blisko tysiąc zawodników. Patronat nad imprezą sprawował „Kurier Szczeciński".

Odbyło się aż 19 biegów, w tym najwięcej dziecięcych i młodzieżowych, a rywalizowały też drużyny rodzinne oraz niepełnosprawni. Najstarszą uczestniczką zawodów była 80-letnia Maria Szlachetna. 

W Dziwnowie było też liczne grono gości specjalnych, w tym wielu olimpijczyków oraz medalistów nie tylko z igrzysk, ale także mistrzostw Europy i świata. Odbyła się także ceremonia wręczenia następcom mistrzów tak zwanych kółek olimpijskich, które otrzymało 13 najbardziej utalentowanych lekkoatletów, bokserów i karateków. Imprezę uzupełniono o typowo olimpijską oprawę oraz specjalnie zaaranżowaną wioskę olimpijską, w której zorganizowano bardzo wiele imprez towarzyszących.

Olimpic Day (tak jest nazywany ten dzień) rokrocznie odbywa się tylko w jednym miejscu w każdym kraju. Celem tego wydarzenia jest przypomnienie rodowodu światowego ruchu olimpijskiego oraz realizowanie jednego z najistotniejszych olimpijskich zadań, czyli promowanie zdrowego, sportowego stylu życia, a bieg jest najprostszą formą realizacji tego przedsięwzięcia. ©℗

(mij)

Na zdjęciu: Na starcie Biegu Dnia Olimpijskiego stanęli także pełnoletni sportowcy.
Fot. Jerzy JANAWA

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA