Lekkoatletyka. 4. Szczeciński Bieg Niepodległości i Goleniowska Mila Niepodległości

Data publikacji: 11 listopada 2022 r. 19:56
Ostatnia aktualizacja: 11 listopada 2022 r. 20:56

W 4. Szczecińskim Biegu Niepodległości, który odbył się w piątek w Parku Stefana Żeromskiego, 5-kilometrową trasę pokonało 260 osób, a zwyciężył Krzysztof Sawicki (niezrzeszony) przed Andrzejem Wasilewskim (Wilki z Ciechocinka) i Artemem Miagkijem (Ukraina), a wśród kobiet triumfowała Małgorzata Szabałowska (MKL Szczecin) wyprzedzając SAndrę Nagot i Małgorzatę Kubiak (obie niezrzeszone).

W konkurencji nordic walking do mety doszło z kijkami 37 zawodników, a wygrał Paweł Chojnacki (Ekspedycja Nordic Team Szczecin) przed Magdaleną Kamińską (PUM Szczecin), Aleksandrem Gładzikiem (Kompas Team) i Marcinem Hawrylakiem (Drużyna Korczaka). Wśród kobiet druga była Sylwia Stachowicz-Hawrylak (Zachodniopomorskie Centrum Onkologiczne), a trzecia - Sylwia Ziółkowska (Idę Dalej).

Odbyły się też biegi dzieci od lat 3 do 13 Polak Mały 2022, w których w 4 kategoriach wiekowych, na dystansach 100- i 300-metrowych, rywalizowało 200 młodych sportowców.

***

34. Goleniowską Milę Niepodległości ukończyło 154 zawodników, a zwyciężył Michał Groberski (UKS Barnim Goleniów) przed Dawidem Komodą i Michałem Gajdą (obaj WMLKS Pomorze Stargard), zaś wśród kobiet najszybsza była Martyna Galant (OŚ AZS Poznań) wyprzedzając Aleksandrę Pochranowicz i Oliwię Sarnecką (obie MKL Szczecin).

Goleniowski Bieg Gaz System SA na 10 km zaliczyło 395 osób, a triumfował Roman Adamowicz przed Dmytrem Didowodiukiem (obaj Achilles Leszno) i Bogdanem Semenowiczem (Ukraina), zaś wśród kobiet wygrała Viktoria Kaliużna (Achilles Leszno) wyprzedzając Natalię Semenowiczem (Ukraina) i Angelikę Mach (AZS UMCS Lublin).

Dzieci i młodzież (987 startujących!!) rywalizowali na dystansie 600-metrowym oraz mili, a w poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Tymoteusz Rzeszowski (STS Pomerania Szczecin), Amelia Osuch (Goleniów), Kornel Kopryna (MKS Olimp Łobez), Dorota Nowicka (UKS Arbod Dobra), Piotr Maduzia (LMKS Żak Pyrzyce), Zofia Szyderska (KL Iskra Białogard), Maksymilian Lisiecki (WMLKS Pomorze Stargard) oraz Hanna Owczaruk (Akademia Lekkoatletyczna Międzyzdroje). Startowało także blisko tysiąc przedszkolaków, wśród których nie prowadzono klasyfikacji.   ©℗ (mij)