LEKKAATLETYKA. Trzy razy na podium

Data publikacji: 17 lipca 2015 r. 23:13
Ostatnia aktualizacja: 17 lipca 2015 r. 23:13

POLSKA zajęła czwarte miejsce w drużynowych mistrzostwach Europy w Czeboksarach. Zwyciężyli Rosjanie zespół przed obrońcą tytułu Niemcami i Francją. Biało-czerwoni odnieśli w dwudniowych zawodach sześć zwycięstw. Dwa były autorstwa zachodniopomorskich lekkoatletów. Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów) wygrał bieg na 3000 m z przeszkodami - 8.37,51, a Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście) na 5000 m - 15.49,29. Świetnie spisał się Czeboksarach także Piotr Lisek (OSOT Szczecin). Brązowy medalista halowych mistrzostw Europy uzyskał najlepszy w sezonie letnim rezultat 5,80, ale w rywalizacji na drużynowych mistrzostwach Europy dało mu to dopiero trzecie miejsce w tej konkurencji. Triumfował rekordzista świata Renaud Lavillenie przed Raphaelem Holzdeppe, a obaj skoczyli po 5,85. (woj)