Koszykówka. Wygrana PGE Spójni w Gdyni

Data publikacji: 19 marca 2023 r. 18:43
Ostatnia aktualizacja: 19 marca 2023 r. 22:34

Koszykarze PGE Spójni wygrali 14 mecz w sezonie i wskoczyli na 5 pozycje w tabeli Energa Basket Ligi. Bohaterem meczu w Gdyni był Jordan Mathews, który celną "trójką" 3 sekundy przed końcową syreną zapewnił stargardzianom wygraną.

Suzuki Arka Gdynia - PGE Spójnia Stargard 76:77 (12:14, 23:21, 15:21, 26:21)

PGE Spójnia: Gruszecki 19,  Mathews 14, Fortson 11, Grudziński 9, Brenk 7, Penava 6, Kikowski 6, Benson 5, Śnieg 0.

PGE Spójnia prowadziła przez większą część meczu. Już na początku spotkania odskoczyła na 6:0. Gospodarze odwrócili losy meczu i przed długą przerwą doprowadzili do wyrównania 35:35. Serii 8:0 w trzeciej kwarcie pozwoliła drużynie trenera Machowskiego znów uzyskać przewagę. W decydującej kwarcie stargardzianie, na 5 minut przed końcem prowadzili 13 oczkami. Nie potrafili jednak utrzymać tej przewagi. 5 sekund przed końcem regulaminowego czasu Musić wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 76:74. W decydującej akcji nie zawiódł jednak stargardzki specjalista od końcówek i ekstremalnych rzutów. Mathews trafił "trójkę", która dała wygrana PGE Spójni.