Koszykówka. Trwa dobra passa PGE Spójni Stargard

Data publikacji: 22 stycznia 2023 r. 11:27
Ostatnia aktualizacja: 22 stycznia 2023 r. 12:27
PGE Spójnia wygrała czwarty mecz z rzędu. Fot. Ryszard PAKIESER

Koszykarz PGE Spójni kontynuują trwającą od 30 grudnia zwycięską passę. Wygrana w Bydgoszcz nad Astorią były czwartą z rzędu stargardzian, a 98-punktowa zdobycz z tego spotkania jest najlepszym osiągnięciem ekipy trenera Sebastiana Machowskiego w sezonie.

Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard 89:98 (20:29, 21:22, 33:25, 15:22)

PGE Spójnia: Clarke 24, Gruszecki 18, Penava 14, Benson 12, Mathews 11, Fortson 8, Kikowski 5, Brenk 2, Grudziński 2, Śnieg 0.

Od początku spotkania świetną dyspozycję prezentował Clarke, który już w pierwszej kwarcie zdobył 16 punktów. To dzięki niemu Spójnia szybko powiększała przewagę. Po „trójce„ Gruszeckiego i Grudzińskiego różnica wynosiła już 14 punktów. W końcówce inauguracyjnej odsłony Astoria zniwelowała straty do 10 punktów. Również pierwsza połowa zakończyła się 10-punktowym prowadzeniem PGE Spójni.

Gospodarze postawili się mocniej w III kwarcie. Po „trójkach" Wadowskiegoi Simonsa oraz wolnych Cayo po 30 minutach było już tylko 74:76. W ostatniej części meczu PGE Spójnia ponownie budowała przewagę i zaczęła kontrolować wydarzenia na parkiecie. Znowu pierwsze skrzypce w tej drużynie grali podkoszowi Benson i Penava.

Zdobyte przez PGE Spójni 98 punktów jest najlepszym osiągnięciem w sezonie. Rekordowe były też statystyki rzutów za dwa punkty - stargardzianie na 40 prób pomylili się tylko 13 razy.