Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Koszykówka. Spójnia wygrała szósty raz z rzędu

Data publikacji: 22 października 2016 r. 17:57
Ostatnia aktualizacja: 22 października 2016 r. 17:58

Koszykarze I-ligowej Spójni Stargard kontynuują świetną passę w I-ligowych rozgrywkach. W sobotę pokonali w Warszawie jednego z faworytów rozgrywek, miejscową Legię 83:66 (27:21, 20:15, 19:19, 17:11). Punkty dla Spójni zdobyli: Lewandowski – 23, Janiak – 18, Pytyś – 14, Dymała – 11, Pabian – 9, Fraś – 4, Raczyński – 4.

Podopieczni trenera Koziorowicza zaimponowali grą w defensywie. Prawdziwy pokaz gry obronnej zademonstrowali w ostatniej kwarcie, kiedy rywale mieli jeszcze cień szansy na dobry wynik.

Wygrana Spójni była niezagrożona. Już w pierwszej połowie goście wypracowali ponad 10-punktową przewagę, którą jeszcze powiększyli w ostatniej kwarcie.

W Spójni najskuteczniejszym graczem był Lewandowski, ale najbardziej wszechstronnym i wartościowym koszykarzem był Janiak, który zdobył 18 punktów, ale był też najlepiej zbierającym piłkarzem w drużynie – 7 zbiórek i graczem z największą liczbą asyst – 8.

Na wyróżnienie zasłużyli również: Pytyś, który do 14 punktów dołożył 6 zbiórek, oraz Dymała, który zdobył 11 punktów i wykonał 6 asyst. ©℗ (par)