Koszykówka. Spójnia w pólfinale play off

Data publikacji: 22 kwietnia 2018 r. 19:10
Ostatnia aktualizacja: 22 kwietnia 2018 r. 19:10

BIOFARM Poznań - SPÓJNIA Stargard 87:76 (19:20, 21:15, 22:16, 25:25); 79:92 (25:18, 19:16, 15:33, 20:25)

Stan rywalizacji play-off: 3-1.

SPÓJNIA: Dymała 27 i 19, Pabian 19 i 26, Czujkowski 9 i 13, Wilczek 5 i 3, Raczyński 5 i 4, Bręk 5 i 15, Fraś 4 i 10, Pytyś 2 i 2, Koziorowicz

Koszykarze Spójni dopiero w czwartym meczu rozstrzygnęli ćwierćfinałową rywalizacji play-off z Biofarmem. Kluczowa dla losów rywalizacji okazała się trzecia kwarta niedzielnego pojedynku.

W sobotą w Poznaniu podopieczni trenera Koziorowicza trafili na świetnie dysponowany Biofarm, który do zwycięstwa poprowadził Struski. Lider poznańskiej ekipy grał z 50-procentowa skutecznością i zdobył 29 punktów. W Spójni równie skutecznie grał Dymała, ale  kroku dotrzymywał mu tylko Pabian. Spójnia wyraźnie wygrała też walkę na tablicach, ale to wszystko było za mało, aby zatrzymać Biofarm.

O awans do półfinału stargardzianie walczyli zatem ponownie w niedzielę. Początek meczu znów przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy odskoczyli na 12 oczek. Przełomowa dla losów meczu i całej półfinałowej rywalizacji okazała się trzecia kwarta. Sześć celnych „trójek" i 33 zdobyte punkty pozwoliły odwrócić przebieg spotkania. Spójnia objęła prowadzenie i nie oddał inicjatywy do końca meczu.©℗(woj)