Koszykówka. Spójnia przegrała w dogrywce

Data publikacji: 23 grudnia 2020 r. 22:08
Ostatnia aktualizacja: 23 grudnia 2020 r. 22:12

Energa Basket Liga koszykarzy: Śląsk Wrocław - PGE Spójnia Stargard 95:94 (23:26, 16:21, 22:20, 22:16, dogrywka 12:11)

Śląsk: Elijah Stewart 19, Aleksander Dziewa 19, Kyle Gibson 18, Strahinja Jovanović 15, Mateusz Szlachetka 7, Michał Gabiński 5, Jan Wójcik 5, Akos Keller 4, Szymon Tomczak 3, Jakub Musiał

Spójnia: Mateusz Kostrzewski 24, Baylee Steele 23, Nick Faust 15, Tomasz Śnieg 15, Kacper Młynarski 11, Raymond Cowels 6, Omari Gudul, Szymon Walczak

W środę Śląsk Wrocław pokonał po dogrywce PGE Spójnię Stargard zaledwie jednym punktem. W regulaminowym czasie gry zdecydowanie bliżej triumfu była PGE Spójnia, która minutę przed końcem czwartej kwarty prowadziła 83:77, ale gospodarze zdołali wyrównać. Później Spójnia miała jeszcze swoją akcję, ale rzut Tomasza Śniega zablokował Aleksander Dziewa.

W dogrywce trwała regularna wymiana ciosów. I tutaj również stargardzianie w końcówce byli blisko wygranej, gdy przegrywając zaledwie jednym punktem, mieli piłkę w ostatniej akcji. Niestety, Baylee Steele'a złapał na blok Szymon Tomczak...