Koszykówka. Porażka Kinga ze Śląskiem

Data publikacji: 16 października 2022 r. 00:05
Ostatnia aktualizacja: 16 października 2022 r. 00:06

Koszykarze WKS Śląska są wciąż niepokonani w Energa Basket Lidze, a zdobywca aż 30 punktów reprezentant Polski Łukasz Kolenda poprowadził drużynę z Wrocławia do wysokiego zwycięstwa w Szczecinie.

Energa Basket Liga koszykarzy: KING Szczecin - WKS ŚLĄSK Wrocław 78:103 (27:26, 20:26, 16:30, 15:21)

King: Zac Cuthbertson 23, Andrzej Mazurczak 18, Tony Meier 10, Phil Fayne 8, Filip Matczak 5, Konrad Szymański 5, Kacper Borowski 4, James Eads 4, Mateusz Kostrzewski 1, Maciej Żmudzki

Szczecinianie dotrzymywali pola rywalom tylko w pierwszej połowie, a inauguracyjną kwartę nawet wygrali, ale później górą byli już wrocławianie, a w ekipie Śląska oprócz Kolendy, świetnie grali też Jeremiah Martin i Aleksander Dziewa. W Kingu najskuteczniejszy był podkoszowy Zac Cuthbertson, który zdobył 23 punkty. Jeden z liderów szczecinian James Eads, spędził na parkiecie tylko... 13 minut, bo musiał opuścić boisko po pięciu faulach. (mij)