Koszykówka. Pierwszy finałowy mecz dla Spójni

Data publikacji: 12 maja 2018 r. 20:30
Ostatnia aktualizacja: 12 maja 2018 r. 20:30

Spójnia Stargard - Sokół Łańcut 76:73 (19:20, 11:15, 18:16, 28:22)

Spójnia: Pabian 18, Wilczek 16, Bręk 15, Dymała 9, Czujkowski 7, Koziorowicz 4, Fraś 3, Pytyś

Koszykarze Spójni wygrali pierwszy mecz finałowy pierwszoligowych play-off. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, a w ostatniej kwarcie podopieczni trenera Koziorowicza musieli odrabiać 11-punktową stratę.

Goście uzyskiwali przewagę w każdej kwarcie tego meczu. Spójnia konsekwentnie odrabiała straty, ale Sokół znów rozgrywał skuteczne akcje.

Najtrudniejsza sytuacja była w decydującej kwarcie, kiedy to goście na sześć minut przed końcem prowadzili 54:65. Ciężar gry wziął w tym momencie na swoje barki Bręk i zdobywając 9 punktów poprowadził Spójnię do pierwszego finałowego zwycięstwa.

Drugi mecz finałowy rozegrany zostanie w niedzielę o godz. 18 ponownie w Stargardzie. (woj)