Środa, 17 lipca 2024 r.

Koszykówka. PGE Spójnia zdobyła Den Bosch

Data publikacji: 19 października 2023 r. 00:19
Ostatnia aktualizacja: 19 października 2023 r. 10:57

PGE Spójnia Stargard wygrała pierwszy mecz w w rozgrywkach FIBA Europe Cup. Na wyjeździe pokonała Heroes Den Bosch.

Heros Den Bosch - PGE Spójnia Stargard 89:92 (29:26, 20:21, 16:26, 24:19)

PGE Spójnia: Daniels 29, Langović 18, Simons 10, Brown 10, Kowalczyk 9, Gruszecki 7, Gordon 4, Brenk 3, Kotieno 2, Grudziński 0

W niezwykle ofensywnej pierwszej kwarcie skuteczniejsi byli gospodarze. Druga kwarta była bardzo wyrównana, a drużyna będąca na prowadzeniu zmieniała się właściwie co akcję. Wynik po pierwszej połowie był na korzyść gospodarzy.

Trzecia kwarta była zdecydowanie najlepsza w wykonaniu stargardzian, w których szeregach  świetnie spisywali się Daniels i Langović. Ostatecznie po rzutach wolnych Sebastiana Kowalczyka po 30 minutach było 65:73. Mimo wyraźnej przewagi PGE Spójnia do końca musiała bronić korzystnego wyniku. Heros zbliżał się jeszcze na dwa punkty, ale Brown trafiał ważne rzuty w końcówce spotkania.