Koszykówka. PGE Spójnia zatrzymała Sokoła

Data publikacji: 27 kwietnia 2023 r. 20:50
Ostatnia aktualizacja: 28 kwietnia 2023 r. 23:08

PGE Spójnia pokonała w wyjazdowym meczu Sokół prowadzony przez trenera Marka Łukomskiego. Stargardzianie przerwali tym samym serię siedmiu zwycięstw ekipy z Łańcuta we własnej hali.

Sokół Łańcut - PGE Spójnia 79:83 (20:18, 18:21, 20:28, 21:16)

PGE Spójnia: Paneva 24, Benson 20, Gruszecki 13, Mathews 13, Brenk 5, Śnieg 4, Clarke 2, Kikowski 2

Pierwsze dwie kwarty należały do gospodarzy, ale role odwróciły się po długiej przerwie. PGE Spójnia odrobiła straty i w ostatniej kwarcie odskoczyła nawet na 10 punktów. Kolejny zryw Sokoła pozwolił gospodarzom jeszcze raz wyjść na prowadzenie. Po celnych dwóch osobistych Kempa drużyna Marka Łukomskiego na minutę przed końcem prowadziła 79:77. Dopiero trójka Gruszeckiego, celny rzut Bensona i osobisty Gruszeckiego dały zwycięstwo PGE Spójni. (woj)