Piątek, 19 lipca 2024 r.

Koszykówka. PGE Spójnia wyeliminowana po dogrywce

Data publikacji: 07 kwietnia 2021 r. 22:32
Ostatnia aktualizacja: 07 kwietnia 2021 r. 22:30

PGE Spójnia Stargard - Zastal Zielona Góra 80:91 (14:25, 22:19,24:14, 14:16, d.6:17)

PGE Spójnia: Matczak 17, Cowels 13, Młynarski 13, Threatt 11, Faust 9, Steele 9, Kostrzewski 4, Han 2, Gudul 2, Szmit 0

Koszykarze PGE Spójni odpadli z rywalizacji play-off koszykarskiej Energa Basket Ligi. W czwartym meczu ćwierćfinałowym, po dogrywce ulegli Zastalowi.

Czwarte spotkanie wyglądało zupełnie inaczej niż poprzednie. Stargardzianie źle weszli w środowy mecz. Za sprawa fatalnej skuteczności przegrali ten fragment meczu różnicą 11 punktów. Nie podcięło to jednak skrzydeł podopiecznym trenera Marka Łukomskiego. Jeszcze przed długą przerwą zmniejszyli straty, a w III kwarcie ruszyli do zdecydowanej ofensywy, która pozwoliła im uzyskać prowadzenie. Minutę przed końcem meczu PGE Spójnia uzyskała przewagę 4 punktów, ale akcje Groselle i Richarda pozwoliły Zastalowi doprowadzić do dogrywki. W decydującej rozgrywce ekipa z Zielonej Góry wyraźnie już dominowała. Groselle, Richard i Bowlin zapewnili Zastalowi awans do półfinału Energa Basket Ligi.